Magia domowa: jak chronić siebie i przestrzeń przed negatywną energią?

Stres, zmartwienia, złe słowa, złorzeczenia, ataki energetyczne, lęki, negatywne emocje, przekleństwa, hejt… To wszystko wysysa z nas energię. Jeżeli sami jesteśmy generatorami negatywnych treści, najpierw trzeba zacząć od zmiany swojego nastawienia. Ale co zrobić, jeśli jesteśmy poddani złej energii, płynącej od innych? Jak się przed nią chronić i wzmacniać swoje własne wibracje? 

Oprócz minerałów, takich jak kryształ górski, kamień księżycowy, fluoryt, tygrysie oko, hematyt czy turmalin, możesz wykorzystać moc roślin i składników, które masz w domu. Jeżeli chcesz ochronić swoje najbliższe otoczenie, użyj kadzideł i roślin doniczkowych, jeżeli zaś potrzebujesz ochrony dla siebie, użyj jedzenia. Poniżej znajdziesz przykłady starej magii, do dziś używanej przez szeptunki i wróżki. Może i Tobie pomogą? 

Aloes 

Trzymanie aloesu w domu chroni przed złą energią i wypadkami. Wysuszony i powieszony nad drzwiami wypędza zło. Natomiast świeży aloes, kiedy zaczyna więdnąć, pochłania negatywną energię. 

Rozmaryn

Rozmaryn ma bardzo długą historię w magii. Kiedyś używany był do przeciwdziałania złym zaklęciom i łamania ich mocy. Dzisiaj możesz wykorzystać go do ochrony, nosząc gałązkę rozmarynu w czerwonym woreczku lub dodawać go do potraw, żeby poprawić pamięć. 

Kminek

Trzymaj ziarenka kminku w portfelu, żeby zapobiec kradzieży. Możesz także rozsypać lub palić zmielony kminek wokół domu, żeby wzmocnić jego ochronę. 

Kukurydza

W kulturach Ameryki Łacińskiej kukurydza postrzegana jest jako symbol dobrobytu, ochrony i duchowości. Żółta kukurydza pomaga w osiągnięciu dobrobytu, niebieska rozsypana w domu oczyści go, a zjedzona wzmocni organizm, czerwona zaś (zawierzona nad wejściem w czasie żniw) zabezpieczy rolników.  Może być w formie popcornu 🙂 

Szałwia

Szałwia jest jednym z najlepszych środków oczyszczających i zabezpieczających przed złem. Okadź białą szałwią dom, zaczynając od drzwi wejściowych ruchem odwrotnym do wskazówek zegara, a potem ruchem zgodnym ze wskazówkami zegara, żeby oczyścić go i ochronić. Możesz także okadzić siebie i bliskich. Szałwia dodawana do posiłku pomaga oczyścić się od wewnątrz.

Sosna

Sosnowa szyszka trzymana w domu blokuje wpływy zła. Umyj podłogę wodą z dodatkiem olejku sosnowego, żeby oczyścić przestrzeń z negatywnej energii. Kadzidła sosnowe wzmocnią Twoją aurę. 

Soda oczyszczona 

Soda oczyszczona to niezbędny element praktycznie w każdej kuchni. Pomaga oczyścić warzywa i owoce z pestycydów (w połączeniu z octem), wyczyści kamień i uporczywy brud, a dodana do ciasta zrobi je puszyste. Ponadto wchłania nieprzyjemne zapachy i odgania byty. Możesz dodać sodę do kąpieli lub do mycia podłogi, a jeżeli potrzebujesz silnej ochrony, usyp z niej krąg i stań w środku. 

Karczochy i brokuły

Karczochy, podobnie jak brokuły, mają działanie silnie ochronne. Jedz je zawsze, kiedy chcesz ustrzec się przed niebezpieczeństwem i wzmocnić swoją aurę. 

Lód

Kiedy ktoś wtrąca się w Twoje życie lub zrobił Ci krzywdę, zapisz jego imię na kartce, złóż ją i włóż do woreczka. Zalej wodą i włóż do zamrażalnika. Zostaw na przynajmniej 3 miesiące. 

Olibanum/Frankincense 

Kadzidło olibanum oczyszcza przestrzeń ze wszelkiego zła. Pal kadzidło, żeby przyciągnąć szczęście i zdrowie oraz, kiedy mierzysz się z nałogami. Olejek olibanum wtarty w złotą lub żółtą świecę pomaga przyciągnąć sukces. 

 

Przeczytaj także: Prosta metoda na uwolnienie się od problemów 

2 myśli w temacie “Magia domowa: jak chronić siebie i przestrzeń przed negatywną energią?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: