Dlaczego nie lubisz poniedziałku i z utęsknieniem czekasz na piątek, czyli o dniach tygodnia pod kątem energii

„Nie lubię poniedziałku”, kultowa komedia Stanisława Barei, obfitowała w wydarzenia, w których nic nikomu nie wychodziło: mleko nie dotarło na czas, winda się zablokowała i nie uniemożliwiła wyjazd na lotnisko po delegata, taksówkarz wiózł na drugi koniec miasta pasażera, który nie zdążył wsiąść. Dlaczego ten splot niefortunnych wydarzeń miał miejsce akurat w poniedziałek? Może nie doszłoby do nich we wtorek lub w czwartek? 

Ile razy w poniedziałek czułaś zmęczenie, rozdrażnienie, a dźwięk budzika przyprawiał Cię o ból głowy i myślałaś tylko o tym, żeby jeszcze głębiej zakopać się pod kołdrą, a praca była na ostatnim miejscu listy priorytetów? Jak często w piątek rozpiera Cię energia i nie możesz doczekać się przyjemności, która Cię czeka po całym tygodniu obowiązków? Na to nie tylko ma wpływ system pracy od poniedziałku do piątku, ale także energia planet i liczb. 

O języku słów kilka…

Energia planet została ukryta w nazwach dni tygodnia w wielu językach. Po hiszpańsku Lunes, Francusku Lundi, angielsku Monday,czyli Poniedziałek, to słowa, w którym odpowiednio Lune, Luna oraz Moon oznacza Księżyc. Wtorek, czyli Martes po hiszpańsku i Mardi po francusku, to dzień Marsa, Miercoles czy Mercredi do dzień Merkurego (Środa), Jueves i Jeudi to dzień Jowisza (Czwartek), Viernes i Vendredi to dzień Wenus (Piątek), zaś po angielsku Saturday, czyli Sobota, oznacza dzień Saturna, a Sunday, czyli dzień Słońca, to Niedziela. 

W języku polskim nazwy dni tygodnia wywodzą się z czasów początków chrystianizacji Słowian, gdzie wyparto nazwy pochodzące od planet na rzecz numeryczności. Odliczano więc dni tygodnia, zaczynając od niedzieli, która była uznana (a w kościele katolickim nadal pozostaje) za pierwszy dzień tygodnia. Poniedziałek oznacza więc dzień „po niedzieli”, co można interpretować także jako „nie działanie”. Wtorek, czyli wtóry, środa – dzień środkowy, czwartek – czwarty itd. 

Jak widać, całkowicie odwróciliśmy cykl, stawiając niedzielę na końcu tygodnia, jednak energia poszczególnych dni odczuwalna jest po dziś dzień. 

Energetyka poszczególnych dni

Tak, jak cykle Księżyca mają na nas wpływ, tak i poszczególne dni tygodnia wyznaczają pewien rytm. Znając go możemy chociaż trochę ułatwić sobie życie i dostosować się do energii Wszechświata. Jakie więc energie niesie tydzień? 

 

NIEDZIELA – DZIEŃ SŁOŃCA

Niedziela, czyli pierwszy dzień tygodnia, to czas radości, uśmiechu, miłości, zdrowia i przede wszystkim energii do działania. Wbrew pozorom, to właśnie najlepszy dzień na rozpoczęcie działań, ponieważ Słońce przyświeca wszelkim ideom i przedsięwzięciom, ale także dobry dzień na relaks, jeżeli go potrzebujesz, i rozrywkę, bo właśnie dzisiaj Twój uśmiech rozświetla cały świat. To także dobry moment na zadbanie o swoje zdrowie, odprężający i energetyzujący spacer czy ogólnie przebywanie na Słońcu. Jako że Niedziela odpowiada numerologicznej Jedynce, to czas na działanie w zgodzie ze sobą.

Liczba odpowiadająca Słońcu: Jeden, Dziesięć

Kolor odpowiadający Słońcu: złoty, żółty. Jeżeli chcesz przyciągnąć więcej Słońca do swojego życia, zapal świecę w tym kolorze.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ KSIĘŻYCA 

Wahania nastroju, rozdrażnienie, niechęć, zmęczenie, ogólne rozbicie. Tego dnia dużo bardziej jesteśmy dostrojeni do swojej „mrocznej” strony i mamy ochotę schować się we własnej skorupce, wyczekując końca. To także dzisiaj mamy skłonności do emocjonalnych reakcji na otoczenie. W poniedziałek nie warto rozpoczynać żadnych nowych przedsięwzięć i, jeżeli to możliwe, powstrzymać się od pracy, podpisywania umów, podróży. To czas, który warto spędzić z rodziną, w spokoju, ponieważ Księżyc odpowiada numerologicznej Dwójce, a ta nie lubi samotności.  To także, w zależności od fazy Księżyca, dobry moment na planowanie i kreowanie przyszłości. Jeżeli Księżyc znajduje się w fazie zbliżającej ku nowiu, warto zastanowić się od czego chcesz się uwolnić oraz przed czym chcesz się ochronić. W fazie zbliżającej się do pełni, pomyśl i poczuj, co chcesz przyciągnąć do swojego życia. Zaufaj intuicji i snom, ponieważ Księżyc może przysłać Ci ważną wiadomość. 

Liczba odpowiadająca Księżycowi: Dwa

Kolor odpowiadający Księżycowi: biały, jasno-szary, srebrny. Jeżeli chcesz poszerzyć swoją intuicję i poprosić Księżyc o jeszcze większe wsparcie, zapal świecę w tym kolorze.

WTOREK – DZIEŃ MARSA

To idealny dzień na wszelkie przedsięwzięcia, dążenie do sukcesu, rozpoczynanie nowych projektów, podjęcie konkretnego działania i… namiętne chwile. Dlatego też to właśnie wtorek, a nie poniedziałek, jest dobrym czasem na wprowadzanie zmian w życie. Energia marsa wspiera rozwój i pomaga zmaterializować pomysły. To także czas, kiedy możesz poczuć wzrost siły fizycznej i mentalnej, dlatego warto poćwiczyć – dużo lepiej będziesz się czuć. 

Z drugiej strony energia Marsa może wywołać nerwowość i stres, a nawet doprowadzić do kłótni lub wybuchu złości. Narysuj więc na splocie słonecznym runę Fehu, która w zrównoważony sposób pomoże Ci wykorzystać energię do dążenia ku konstruktywnym celom. 

Liczba odpowiadająca Marsowi: Dziewięć

Kolor odpowiadający Marsowi: czerwień. Jeżeli brakuje Ci energii do działania, odwagi lub czujesz blokadę twórczą, zapal świecę w kolorze czerwonym lub ubierz coś czerwonego. Uważaj jednak, jeżeli z natury jesteś osobą wybuchową lub jesteś numerologiczną Jedynką – w tym wypadku kolor ten może nieść destrukcyjną energię. 

ŚRODA – DZIEŃ MERKUREGO

Merkury wspiera przede wszystkim umysł, myślenie twórcze, komunikację z innymi oraz podróże. Na środę warto więc umawiać wszystkie spotkania biznesowe, wykłady oraz przeprowadzać trudne rozmowy, ponieważ tego dnia dużo łatwiej jest się porozumieć. To bardzo dobry czas na rozmowę kwalifikacyjną, wysyłanie CV, ale także na działalność związaną z handlem i finansami. Środa to bardzo dobry dzień na odnoszenie sukcesów oraz pracę twórczą. Możesz sypać pomysłami jak z rękawa. 

Liczba odpowiadająca Merkuremu: Pięć

Kolor odpowiadający Merkuremu: fioletowy, żółty, pomarańczowy. Jeżeli chcesz wzmocnić energię Merkurego, szukasz pracy lub dużo podróżujesz, zapal świecę w tym kolorze. 

CZWARTEK – DZIEŃ JOWISZA

Dzień obfitości, optymizmu, bogactwa, rozwoju i przedsiębiorczości. Czwartek to najbardziej produktywny dzień w tygodniu, w którym wszelkie przedsięwzięcia związane z inwestycjami, pieniędzmi i negocjacjami w dłuższej perspektywie przyniosą pozytywny efekt. To dzień sprzyjający efektywnej pracy i domykaniu różnych spraw, ale także spotkaniom towarzyskim (stąd studenckie czwartki? :)). W czwartek warto też przeprowadzać rytuały, mające na celu powiększenie dochodu i materializację marzeń, jednak pragnienia te muszą być konkretne. Jeżeli nie masz sprecyzowanego celu, lepiej przełożyć rytuał na piątek. 

Liczba odpowiadająca Jowiszowi: Trzy

Kolor odpowiadający Jowiszowi: niebieski. Jeżeli chcesz wzmocnić energię Jowisza i złapać wiatr w żagle, zapal świecę w tym kolorze. Jeżeli jednak pragniesz przyciągnąć pieniądze i obfitość do swojego życia, wybierz świecę żółtą lub złotą. 

PIĄTEK – DZIEŃ WENUS

Piątek, weekendu początek – wielu ludzi lubi tak mawiać. Tego dnia nastrój sprzyja zabawie, romansom, romantycznym spotkaniom, ale także pracy twórczej, za to dalecy jesteśmy od analitycznego i logicznego myślenia. To wszystko za sprawą Wenus, która patronuje miłości, relaksowi, spotkaniom z bliskimi ludźmi, randkom oraz zadbaniu o ducha i ciało. Warto więc tego dnia odpuścić nadmiar zadań i zrobić coś, co sprawia Ci przyjemność.

Liczba odpowiadająca Wenus: Sześć

Kolor odpowiadający Wenus: różowy, zielony. Jeżeli pragniesz przyciągnąć miłość do swojego życia, zapal różową świecę. Jeżeli zaś wykonujesz rytuał finansowy, użyj świecy zielonej. 

SOBOTA – DZIEŃ SATURNA

Saturn lubi precyzję, wytrwałość, dyscyplinę. Dlatego też sobota to idealny czas na zajęcie się zaległymi sprawami oraz tymi, które wymagają większych nakładów pracy – energia Saturna pomoże uporać się z nimi trochę szybciej. To także dzień, w którym warto przeprowadzić generalne porządki oraz oczyścić negatywną energię, np. za pomocą kadzidła z drzewa sandałowego, olibanum czy białej szałwii. 

Liczba odpowiadająca Saturnowi: Osiem

Kolor odpowiadający Saturnowi: czarny, fioletowy. Jeżeli chcesz uwolnić się od negatywnej sytuacji, zapal w sobotę fioletową świecę. Jeśli chcesz ochronić się przed kimś lub negatywną energią, załóż na siebie coś czarnego. 

 

Przeczytaj także: Magia domowa: Jak chronić siebie i przestrzeń przed negatywną energią?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: