Czym są Kroniki Akaszy i czy to bezpieczne? Q&A

Jest wiele kontrowersji wokół Kronik Akaszy. Niektórzy twierdzą, że jest to źródło miłości i prawdy, inni, że niebezpieczne narzędzie, za pomocą którego łączymy się z astralem i bardzo niskimi wibracjami. W tym artykule poprzez pytania i odpowiedzi rozprawimy się z tym tematem i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Czym są Kroniki Akaszy? 

Słowo Akasza pochodzi z sanskrytu i oznacza „substancję pierwotną” lub esencję tego, co ukryte. Kroniki Akaszy to istniejący na poziomie duszy wymiar świadomości, zawierający wszystkie informacje na temat każdej duszy i jej ziemskiej oraz pozaziemskiej wędrówki. W uproszczeniu, to przestrzeń, w której zawarte są informacje o wszystkich duszach i ich doświadczenia we wszystkich odcinkach czasu i przestrzeniach. 

Informacje na temat Kronik Akaszy pojawiały się już w czasach starożytnych. W wielu kulturach mówiło się o Księgach Życia, a prof. Ervin Laszlo sformułował tezę o polu Akaszy – fundamentalnej energii kosmosu. Laszlo powiedział, że pole Akaszy to świadomy ocean zbiorowych i indywidualnych wspomnień, z których biorą się wszystkie rzeczy: atomy. cząsteczki, gwiazdy, planety i nasze ludzkie doświadczenia.

Kto ma dostęp do Kronik Akaszy?

Jako że to wymiar istniejący na poziomie Duszy, mają do niego dostęp istoty posiadające Duszę. Ludzie często łączą się z Kronikami Akaszy nieświadomie, np. poprzez przeczucia, podszepty intuicji itd.

Do czego służą Kroniki Akaszy?

Przede wszystkim do rozwoju świadomości. Pomagają w podejmowaniu decyzji w zgodzie z celem Duszy, zrozumieniu, dlaczego dane wydarzenia miały miejsce i czego miały nauczyć. Pomagają uchronić przed niebezpieczeństwem, jeżeli jest to możliwe. Pomagają połączyć się z czystą miłością i prawdą. Wskazują, jakie mamy drogi do rozwiązania problemów, ale także jakie są nasze cele życiowe i co możemy zrobić, żeby się do nich zbliżyć. Pokazują zupełnie inną perspektywę – bardziej duchową, pozbawioną ego. Otulają miłością i pokazują, że jesteśmy chronieni i kochani. Dają informacje na temat tego, co jest dla nas ważne, ale nie zawsze w kontekście tego, co wydaje nam się ważne, a tego, co rzeczywiście tym jest. 

Czy Kroniki Akaszy pokazują przyszłość?

Mogą pokazać możliwe warianty przyszłości, ale nic nie jest „na pewno”. To my swoimi codziennymi decyzjami i wyborami kreujemy swoją rzeczywistość. Kroniki mogą pokazać, do czego dążymy i w jaki sposób to osiągnąć, ale ostateczna decyzja czy pójdziemy tą drogą zależy wyłącznie od nas. Jesteśmy istotami obdarzonymi wolną wolą i to ona zawsze odgrywa decydującą rolę przy odczytach.

Czy podczas odczytu dowiem się czegoś, co mnie przestraszy? 

Nie. Nigdy nie otrzymamy informacji, na które nie jesteśmy gotowi i które byłyby bezużyteczne w tym momencie naszego życia. 

Czy podczas odczytu nie podłączę się do astrala? Czy Kroniki są bezpieczne?

Kroniki Akaszy są narzędziem do rozwoju świadomości. Dla mnie są przestrzenią pełną miłości, wiedzy i prawdy. Podczas łączenia z Kronikami zawsze czuję się bezpiecznie i zaopiekowana, a po odczycie napełniona miłością. Nigdy nie otrzymuję wiadomości, które mogłyby w jakikolwiek sposób napełnić strachem, bezsilnością, poczuciem beznadziei, ponieważ moją intencją zawsze jest połączenie się tylko z czystą miłością i prawdą. I właśnie ta intencja oraz czystość serca są decydujące. Pragnienie poznania prawdy o sobie, a nie wyciągnięcie informacji, by wykorzystać je w niemoralny sposób.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy połączenie z Kronikami Akaszy jest bezpieczne jest po prostu nasze samopoczucie. Na początku może być stres, jako że jest to dla nas coś nowego, jednak wraz z pobytem w Kronikach stres ustępuje, napełniając spokojem, lekkością i radością. Kiedy jednak przez cały odczyt czujemy się niekomfortowo, ogarnia nas strach, nie ufamy osobie, która wykonuje odczyt, warto o tym powiedzieć i rozłączyć się z Kronikami. Celem odczytu z Kronik nie jest napełnienie strachem, przekazanie informacji, z którymi nie będziemy wiedzieć, co zrobić ani zabranie energii – wręcz przeciwnie. Dlatego zawsze warto ufać swoim odczuciom.

Byłam na kilku odczytach u różnych osób. Każda odpowiadała inaczej na to samo pytanie. Dlaczego?

Kroniki Akaszy pokazują to, co jest istotne z punktu widzenia Duszy, żeby rozwiązać jakiś problem lub żeby po prostu rozwijać się w pełni. Każdy odczytujący Kroniki Akaszy ma dostęp do jakiejś części „biblioteki”. Zadając pytanie, otrzymujemy odpowiedź ważną w tym momencie. Kiedy nastąpi uświadomienie, zrozumienie i zaakceptowanie tej informacji, nie ma potrzeby do niej wracać. Jednak często problemy są bardziej złożone – wielowarstwowe. Zadając to samo pytanie wielokrotnie możemy otrzymać wiele informacji, a każda z nich będzie prawdziwa – to kolejna warstwa do tego, by uwolnić się od problemu i znaleźć się bliżej akceptacji oraz miłości do życia i siebie samej/samego. 

Jak uzyskać dostęp do Kronik Akaszy?

Bardzo często otrzymujemy dostęp do Kronik Akaszy poprzez intuicję, modlitwę, codzienną medytację, sny. Jednak nierzadko jest to nieświadome. Możemy także nauczyć się uzyskiwać dostęp do Kronik w bardziej konkretny sposób poprzez techniki poszerzania percepcji, medytacje, modlitwę otwarcia i inne. 

Warto także skorzystać z odczytu Kronik Akaszy poprzez konsultację. Konsultant otwiera księgi Akaszy i odczytuje z nich informacje poprzez zadawanie pytań. Więcej informacji tutaj oraz mailowo

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, zadajcie je w komentarzach 🙂 

Przeczytaj także: O kronikach Akaszy, informacjach, życiu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: