Jak oczyścić negatywną energię w domu

Kłótnie, stres, nieproszeni goście, trudne słowa, mnóstwo emocji… Dom zbiera wszystkie energie, nie tylko te pełne radosnych chwil i pozytywnych emocji. To może wpływać na samopoczucie, kiedy jesteś w domu. Czy chcesz w nim przebywać, czy może włącza się chęć ucieczki na łono natury? Czy się wysypiasz, czy budzisz się przemęczona/y? A może masz wewnętrzny niepokój, kiedy przebywasz w domu, tak jakby coś Cię dusiło? To mogą być oznaki, że Twój dom potrzebuje oczyszczenia.

Tak, jak sprząta się dom z kurzu i porządkuje się rzeczy, tak też warto zrobić generalny remont brudu energetycznego. Warto dbać o to po każdym sprzątaniu fizycznym, ale też wtedy, kiedy dom przepełnił się negatywnymi emocjami, np. w czasie sprzeczki. 

Do oczyszczenia energii potrzebne będą biała szałwia, lawenda, liść laurowy lub piołun, biała świeca lub kadzidełko o przyjemnym dla Ciebie zapachu oraz sól morska. 

Zapal szałwię, lawendę, liść laurowy lub piołun i zacznij okadzać wnętrze domu, zaczynając od drzwi wejściowych. Poruszaj się ruchem przeciwnym do wskazówek zegara. Przejdź się po każdym pomieszczeniu. Podczas okadzania wypowiedz słowa: 

W imię mojego najwyższego jestem oddaję światłu całą ciemną energię, wszystkie ataki energetyczne, podczepy i byty, które utkwiły we mnie i w tym domu. Ja i mój dom jesteśmy wolni od negatywnej energii. Dom i ja jesteśmy chronione/chronieni przed wszystkim, co nie jest światłem. Wykluczam się i mój dom na wszelkie zło.

Kiedy okadzisz wszystkie pomieszczenia, wywietrz dom porządnie. Następnie zapal białą świecę i powiedz, co chcesz zaprosić do swojego domu: miłość, szczęście, dostatek, pozytywne relacje, cudownych ludzi itd. 

Możesz wzmocnić tę energię, zapalając kadzidełko lub skorzystać z aromaterapii olejkiem eterycznym. 

Na koniec napełnij małe miseczki solą i postaw je w każdym pokoju np. na parapecie lub w rogu pomieszczenia. Sól będzie ściągała negatywną energię. Pamiętaj, żeby regularnie wymieniać sól (co około 3-5 dni). 

Jeżeli czujesz, że jeszcze coś „siedzi” na Tobie, po sprzątaniu weź oczyszczającą kąpiel lub prysznic z intencją. 

Przeczytaj także: 5 sposobów na oczyszczenie się z negatywnej energii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: