5 prostych sposobów na oczyszczenie się z negatywnej energii

Każdy z nas tego doświadczył: uczucie, jakby energia została wyssana i miała nigdy nie wrócić, przygnębienie, ciężar w barkach, ból głowy po trudnym spotkaniu, dreszcz zimna przy przechodzeniu koło cmentarza, czy potworne zmęczenie po zwykłej jeździe autobusem w tłumie ludzi. Jesteśmy energią, generujemy energię, wysyłamy ją, ale także ją otrzymujemy. Nierzadko negatywną energię przejmujemy mimowolnie w postaci myśli, myślokształtów. I tak, jak oczyszczamy ciało z brudu, tak powinniśmy także oczyścić się z negatywnej energii, nagromadzonej w ciągu dnia, by wzmocnić swoją aurę oraz by żadne negatywne myśli, słowa czy gesty innych osób nie miały na nas wpływu. 

Poniżej znajdziecie kilka prostych sposobów na powrót do równowagi mentalnej, duchowej i fizycznej.

1.Bierz prysznic z intencją

Woda to żywioł wspaniale oczyszczający wszelką negatywną energię. Trzeba jej jednak nadać intencję. Wystarczy, kiedy podczas prysznica wypowiesz trzykrotnie: „Oczyszczam się mentalnie, duchowo i fizycznie”. Poczuj, jak razem z wodą spływa cały nagromadzony brud, a Ty stajesz się jak nowonarodzona. 

2. Sól

Możesz wzmocnić działanie wody poprzez żywioł Ziemi i wrzucenie garści soli do kąpieli lub zrobienie peelingu z soli. Sól wspaniale oczyszcza nasze pole magnetyczne (a także neutralizuje wpływ pola elektromagnetycznego ze sprzętów elektronicznych). Wystarczy zmieszać sól z oliwą (możesz dodać do nich ulubiony olejek eteryczny) i już. Możesz także oczyścić przestrzeń w domu za pomocą lampy solnej lub umieszczając w rogach mieszkania miseczkę z solą (pamiętaj, żeby wymieniać ją raz w tygodniu).

3. Pal białe świece

Biały to kolor czystości, uzdrowienia, pokoju i jedności. Ogień zaś to żywioł, który spala to, co niepotrzebne Zapal więc białą świecę zawsze, kiedy czujesz, że potrzebujesz oczyścić siebie i przestrzeń. 

4. Kadzidła i biała szałwia

Jeżeli żywioł powietrza jest Twoim ulubionym, wykorzystaj białą szałwię i kadzidła o ulubionym zapachu. Biała szałwia oczyszcza nie tylko aurę, ale także hamuje rozmnażanie się bakterii, może więc być niezastąpiona po spotkaniu z zarazkami lub do oczyszczenia domu. Jeżeli chcesz oczyścić siebie, zapal białą szałwię i okadź nią siebie zaczynając od stóp, a jeżeli chcesz oczyścić cały dom, zacznij od drzwi wejściowych. Poruszaj się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, okadzając pomieszczenia. Następnie otwórz okno. To pozwoli pozbyć się niechcianych bytów. Potem powtórz proces, tym razem zgodnie z ruchem wskazówek zegara, by zaprosić do domu pozytywną energię. 

5. Odkurz się z Aniołami

Anioły są po to, żeby nam pomagać. Otaczają nas bezwarunkową miłością i wspierają w trudnych chwilach. Kiedy czujesz, że potrzebujesz oczyszczenia, usiądź w ciszy w ustronnym miejscu i zawołaj Archanioła Michaela słowami: „Archaniele Michaelu, przybądź do mnie, by oczyścić moją aurę z negatywnej energii”. Następnie zobacz, jak Archanioł Michael pojawia się otoczony niebieskim promieniem i powoli zaczyna odkurzać Cię od stóp do głów. Od Ciebie zależy czy będzie to robił odkurzaczem, zmiotką czy promieniem światła. W myślach kieruj go do miejsc, które wymagają oczyszczenia: wewnątrz Twojej głowy, ciała, dookoła Twoich narządów, na zewnątrz palców rąk i nóg. Nie spiesz się. Kiedy poczujesz, że proces dobiegł końca, poproś swoimi słowami Archanioła Michaela o to, by uszczelnił Twoją aurę i zabezpieczył ją przed atakami energetycznymi. Zobacz, jak całe Twoje ciało otacza się białym światłem. 

W ramach prewencji, jeżeli wiesz, że czeka Cię trudny dzień, ubierz czarny płaszcz lub bluzkę. Ochronisz się przed negatywnymi spojrzeniami 😉 

 

Przeczytaj także: Dlaczego nie lubisz poniedziałku i z utęsknieniem czekasz na piątek, czyli o dniach tygodnia pod kątem energii

 

Źródła: 
Akademia Ducha, www.akademiaducha.pl
Doreen Virtue, „Podręcznik Anielskiej Terapii”, Warszawa 2011
Lexa Rosean, „Encyklopedia magicznych ingrediencji”, Vis-á-Vis/Etiuda

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: