Empatia, nadwrażliwość emocjonalna, jasnoodczuwanie – jak sobie z tym poradzić?

Twoje emocje wrą? Odczuwasz energię miejsc, innych ludzi, a przebywanie w tłoku Cię przytłacza? Jesteś bardzo wrażliwa oraz intensywnie odbierasz smaki, dźwięki, zapachy, dotyk i słowa?

W ezoteryce nazywa się to jasnoodczuwaniem, w psychologii – hiperestezją. Nadwrażliwość emocjonalna, czy też po prostu empatia cechuje bardzo wrażliwe dusze, które odczuwają więcej bodźców – mają zdolność do odczuwania energii subtelnych, mają bardzo rozwiniętą intuicję, są kreatywne, odczuwają emocje (a nawet myśli) innych osób, które często odbierają za swoje, często są zmęczone, źle się czują w zatłoczonych miejscach, a nawet mają wrażliwość pokarmową, co często objawia się zatruciami.

Empaci postrzegani są jako delikatni, ale to nieprawda – ich siłą jest współczucie, wielkie serca zdolne do bezwarunkowej miłości, umiejętność słuchania, zdolność przeżywania każdej sytuacji w pełni, dążenie do zrozumienia i prawdy oraz tolerancja.

To piękny dar, dzięki któremu można dostroić się do uniwersalnej miłości, zrozumieć innych oraz siebie, do każdego podejść bez oceniania. Przy empatach każdy może poczuć się wspierany i zrozumiany oraz rozwijać się.

Kiedy jednak pojawia się problem z rozpoznaniem, które emocje należą do Ciebie, a które po prostu przejmujesz od innych, kiedy nie potrafisz zapanować nad tym, co się dzieje w środku, a przebywanie w otoczeniu wielu bodźców sprawia, że chcesz uciec, zawinąć się w kołdrę i zmienić się w burrito, możesz zacząć obwiniać się, że jest coś z Tobą nie tak.

Zawsze będziesz wrażliwsza od innych ludzi. To nic złego. Dzięki temu jesteś sobą. Możesz zobaczyć więcej. Wchodząc do lasu dostrzegasz mech, promienie słońca przechodzące przez korony drzew, piękno natury, a nie tylko to, że jesteś w lesie i jest w nim mnóstwo drzew. Możesz nazwać emocje i pomóc swoim bliskim zrozumieć siebie. Możesz wszystko, bo widzisz i czujesz wszystko.

Przeczytaj także: 5 prostych sposobów na oczyszczenie się z negatywnej energii

Jak sobie jednak poradzić z negatywnymi energiami, które Cię otaczają? Jak nie dopuścić ich do siebie?

Bądź tu i teraz

Osoby wysoko wrażliwe bardzo często odczuwają lęk i niepokój, często nie wiedząc dlaczego. Jeżeli tak jest u Ciebie, złap kontakt z rzeczywistością. Usiądź, postaw całe stopy na ziemi i rozejrzyj się dookoła. Znajdź 5 rzeczy, które widzisz, 4 rzeczy, które możesz dotknąć, 3 rzeczy, które możesz słyszeć, 2 rzeczy, które możesz poczuć i 1 rzecz, którą możesz posmakować*. To pomoże Ci oswoić lęk i zrozumieć, że nic złego się nie dzieje. Wszystko jest tu i teraz.

Oddychaj

To prawda stara jak świat, ale w dzisiejszym pędzie zapominamy o tym, że świadome oddychanie pomaga pozbyć się niepokoju i skupić się na tym, co dzieje się w ciele. Przykryj kciukiem prawe nozdrze i weź głęboki wdech lewym nozdrzem. Następnie przykryj palcem wskazującym lewe nozdrze i zdejmij kciuk z prawego – weź długi wydech. Nie spiesz się. Powtórz tyle razy, ile potrzebujesz.
To najprostsza technika oddechowa, którą możesz zastosować wszędzie.

Załóż czarny płaszcz

Jeżeli wiesz, że będziesz przebywała wśród osób o silnej energii, której nie chcesz przyjąć, załóż coś czarnego. Czarny pochłania negatywną energię. Po spotkaniu weź oczyszczający prysznic.

Pracuj nad poczuciem własnej wartości

Doceniaj swoje osiągnięcia, ciesz się małymi rzeczami. Nie karm wewnętrznego sabotażysty tym, „co musisz”, „co powinnaś”, zrelaksuj się i daj sobie miłość. Obejmij się ramionami, powiedz do swojego odbicia w lustrze „kocham Cię”. Jesteś wrażliwa, a to czyni Cię niezwykle silną.

Powierz swoją nadwrażliwość Archaniołom/Aniołom/Bogu/Wszechświatowi

Nie jesteś na świecie sama. Nie musisz zmagać się ze swoimi problemami. Powierz je sile, w którą wierzysz – Archaniołom, Aniołom, Bogu lub Wszechświatowi. Możesz to zrobić własnymi słowami lub wypowiedzieć formułę:

Boże, Archaniołowie (Archaniele Michaelu), Aniołowie, Wszechświecie. Powierzam Wam moją nadwrażliwość. Jestem stabilna, a moje emocje są zrównoważone. Jestem stabilna. Moje emocje są zrównoważone. Niechaj tak będzie. Dokonało się. Dziękuję. (Dziękuję Kasiu za tę piękną metodę <3)

Co jeszcze możesz zrobić? Zobacz film.

Przeczytaj także: Jasnowidzenie, jasnosłyszenie, jasnoczucie, jasnorozpoznawanie. Jaką masz supermoc?

 

* Źródła: 
https://pieknoumyslu.com/nadwrazliwosc-emocjonalna-wrzenie-emocji/
https://akademiaducha.pl/9-cech-wrazliwe-dusze/
https://www.instagram.com/p/BzpyrdOHbnT/?utm_source=ig_embed

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: