Miej odwagę być sobą

Kończysz studia, które wybrali dla Ciebie rodzice, bo przecież nie możesz zawieść ich oczekiwań, oni całe życie cię karmili, wychowywali, ubierali i robili wszystko, żeby zapewnić Ci dobry byt. Pracujesz w firmie, w której się nie rozwijasz, a praca nie przynosi satysfakcji, ale przynajmniej możesz być pewny comiesięcznego przelewu. Rezygnujesz z pasji, bo partner uważa ją za dziwną i zupełnie bezsensowną. Zostajesz fryzjerem, architektem, prawnikiem, bo Twoi dziadkowie zawsze o tym marzyli, ale nie mieli takiej możliwości. Rezygnujesz ze swojego życia na rzecz chorego brata, bo takie nieszczęście go spotkało i od tej chwili czujesz, że musisz robić wszystko za niego.

Czujemy się w obowiązku spełniać oczekiwania innych. Poświęcamy się dla rodziny, bo wydaje nam się, że dzięki temu będzie szczęśliwsza. Myślimy, że robiąc dokładnie to, czego chce od nas społeczeństwo, wypełniamy swoją misję na tym świecie, że zapominając o sobie, robimy coś dobrego. Nic bardziej mylnego.

Weź życie w swoje ręce – w końcu ono jest twoje. Nie jesteś tu, aby spełniać oczekiwania innych. Nie żyj życiem swojej matki, nie żyj życiem swojego ojca, żyj po swojemu. 

OSHO

Przychodzimy na świat z określonymi kodem karmicznym i kodem życiowym. W nich zawarte są nasze zadania życiowe, predyspozycje, możliwości i pasje. Każde z nich zaprojektowane jest specjalnie dla nas – tak, żeby nas nie przerosły, ale rozwinęły i żebyśmy mogli przejść naszą drogę z nowymi doświadczeniami. Nie możemy przeżyć życia za kogoś. Jeżeli Twoja mama nie przerabia swoich zadań, będzie musiała zrobić to w innym wcieleniu. Jeżeli chcesz wziąć na siebie zadania swojego partnera, związek ten prawdopodobnie się rozpadnie – po to, żebyś mógł zacząć iść swoją drogą. Kiedy poświęcasz się i zaczynasz żyć życiem innych ludzi, nie tylko Ty się nie rozwijasz i nie wypełniasz swojej misji, ale też przeszkadzasz w tym innym.

Nie przeszkadzaj innym w rozwoju. Nie pozwól, żeby inni przeszkadzali Ci w robieniu tego, co naprawdę kochasz. Nie bój się żyć swoim życiem i nie bój się sprzeciwu ze strony innych ludzi. Pamiętaj, że kiedy działamy zgodnie ze swoimi predyspozycjami i spełniamy swoje marzenia, uzdrawiamy swoją duszę i po prostu jesteśmy szczęśliwi. Weź więc życie w swoje ręce i nie bój się być sobą!

Jeżeli chcesz poznać swój wewnętrzny potencjał, kliknij tutaj.

Przeczytaj także: Od czego zależą nasze relacje rodzinne? 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: