Beltane – 1 maja

1 maja to dla wielu narodów dzień wolny od pracy. Każdy kraj ma swoje wyjaśnienie na ten stan rzeczy, ale według wierzeń celtyckich dokładnie w nocy między 30 a 1 maja mamy święto Beltane – jedno z najważniejszych (obok Samhain) wydarzeń w roku. 

Beltane to powitanie lata. Wszystko wokół rozkwita. W rolniczych społeczeństwach odprawiano rytuały, które miały na celu ochronę plonów, zwierząt domowych oraz samych ludzi. W nocy rozpalano ogień i składano ofiary na rzecz boskiej ochrony. W wiccańskich mitach zaś mówi się, że w tym czasie młody Bóg zapładnia młodą Boginię, by obfitość zagościła w naszych życiach. 

Kiedyś mówiło się też, że w tym czasie czarownice odprawiały swój największy coroczny sabat, w czasie którym rozpalały wielkie ognisko i urządzały orgie. Ile w tym prawdy? Pewnie tyle, ile wyobraźni tamtejszych społeczności na temat zachowania wiedźm 😉 Niemniej jednak z 30 kwietnia na 1 maja od wieków świętujemy nadejście lata. 

Co możemy zrobić w tym okresie? 

To świetny czas na to, by zaprosić obfitość i miłość do swojego życia. Wiele par zaręczało się lub brało śluby w tym okresie. Jako że to czas płodności, możemy odczuć bardzo duży wzrost kreatywności i zacząć realizować nasze intencje, zasiane w czasie równonocy wiosennej. 

W drzwiach wejściowych możemy postawić żółte kwiaty – żonkile, nagietki czy mlecze – żeby podziękować za błogosławieństwo ciepła, słońca i pozytywne wibracje w domu. 

Możemy rozpalić w kominku lub świecę w intencji przyciągnięcia ochrony dla domu i jego domowników.

W wielu kulturach w tym czasie ozdabia się wstążkami i dekoracjami krzewy głogu lub jarzębiny, które stawiano przed drzwiami domu. 

To świetny czas na spędzenie miłych chwil ze swoimi zwierzętami i wysłanie w ich kierunku światła miłości. Archanioł Ariel wspiera zwierzęta, naturę i ekologię, dlatego warto poprosić go o wsparcia dla zwierząt i przyrody. 

Tańce to także nieodłączna część tego święta. Jeżeli lubisz, możesz poruszyć w ten sposób energię 🙂 

Weźmiesz z tego coś dla siebie? 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: