Pełnia Księżyca w Baranie

Dzień dobry 🙂 Jesteśmy już prawie w energii pełni Księżyca w Baranie, której kulminacja 9 października. Dzień wcześniej Pluton wyjdzie z retrogradacji, a 2 października wyszedł z niej Merkury. Pod koniec października zaś z retrogradacji wychodzi także Saturn, dlatego powoli możemy odczuwać, że sprawy, które dotychczas były trudne do załatwienia lub odwlekały się, zaczynają ruszać do przodu.

Słońce w Wadze i Księżyc w Baranie, w połączeniu z silną energią Plutona może przynieść czas pełen intensywności. Baran to żywioł ognia, który lubi ruch, ma mnóstwo motywacji do działania i zawsze idzie do celu. Waga z kolei to żywioł powietrza, lubi harmonię, spokój, ruch także, ale może w bardziej stonowany sposób. Dlatego też w czasie pełni mogą pojawić się napięcia. Pluton pokaże to, co głęboko w nas ukryte, może wydobyć na powierzchnię długo tłumioną złość, gniew lub pomóc w końcu rozprawić się z tematem pewności siebie i stawianiem granic. 

Spójrz na siebie, jak na bibliotekę pełną regałów z książkami. Regały na samym przodzie są czyste, bardzo dobrze oświetlone, książki błyszczą, a litery na nich są bardzo wyraźne. Sprawia Ci przyjemność oglądanie tych regałów, a kiedy podchodzisz do nich, każda książka Cię woła do otworzenia jej. To to, co w sobie lubisz najbardziej. To wszystkie wydarzenia, chwile, emocje, relacje i cechy, które chcesz mieć zawsze w sobie. Przejdź dalej przez te piękne, oświetlone regały i zobacz, że w głębi biblioteki są też takie, do których światło nie dociera. Coś tam się przedziera, ale od jakiegoś czasu regały nie były przecierane, więc możesz zobaczyć na książkach drobinki kurzu lub żarówka nad którymś z regałów migocze i jeszcze trochę i się przepali. Jednak litery na książkach i w nich są bardzo wyraźne i możesz je odczytać. To wydarzenia, chwile, emocje, relacje i cechy, których jesteś świadom_ i które lubisz lub może trochę mniej, ale pracujesz nad nimi. Możesz przetrzeć je miotełką, wymienić żarówkę i sprawia Ci to radość. Ale kiedy spojrzysz jeszcze głębiej, tam, gdzie światło nie dochodzi, możesz zobaczyć, że tam też są regały i książki. Możesz nie chcieć tam wejść, bo jest ciemno i nie wiesz, czego się tam spodziewać. To część Ciebie nieświadoma, wyparta lub nielubiana. To cechy, wydarzenia, relacje lub emocje, które są trudne. To ta najbardziej magiczna część Ciebie, zawierająca nieskończony potencjał, jeśli odważysz się zapalić tam światło. 

Właśnie ta pełnia Księżyca może dać Ci szansę skonfrontować się z tym, co jest w tej ciemności. Może okazać się, że tuż przy Twoich stopach leży bardzo, bardzo zakurzona książka, którą trzeba mocno wytrzeć, by na okładce zobaczyć temat: „Gniew”. Może przyciągać Cię książka z napisem „Żal”, albo „Silna wola”. Wewnątrz może pojawić się opór albo potrzeba wyładowania złości w kierunku zewnętrznym. Ale właśnie teraz otrzymujesz wszystkie narzędzia do tego, żeby posprzątać i nadać nowy wymiar temu, co wcześniej wydawało się tak trudne. Zobacz, jak otrzymujesz miotełkę, najnowszej generacji środki czyszczące, mnóstwo energooszczędnych i nierozładowujących się żarówek, kinkiety i żyrandole, środki do renowacji książek oraz pomocników, z którymi łatwiej będzie podejść do porządków. Rozświetl swoją wewnętrzną bibliotekę w każdym jej zakątku. Podczas renowacji książki zauważ, jak temat gniewu rozpuszcza się, pozostawiając ze sobą spokój, temat żalu daje miejsce wdzięczności, a silna wola nie pozostaje wyłącznie w sferze potencjału, ale staje się Twoją najmocniejszą cechą. Poczuj, jak napełniasz się światłem w każdym zakątku siebie, jak stajesz się biblioteką pełną miłości, radości, zdrowych granic, motywacji do działania, pięknych relacji i wdzięczności za wszystkie wydarzenia.  

Masz wpływ na to, jakie książki pojawiają się na półkach i jesteś jej najlepsz_ zarządcą. 

Pluton pomoże Ci dostrzec to, co wcześniej nie było widzialne. Pełnia w Baranie pomoże Ci znaleźć siłę do działania, zmotywuje do zmian, zapali w Tobie płomień, który wcześniej być może tylko się tlił. Ale pamiętaj, że to od Ciebie zależy, jak pokierujesz tą energią. Kiedy ukochasz siebie, ukocha Ciebie cały świat.

Cudownej pełni ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: