Pełnia Księżyca w Koziorożcu

13 lipca wzniesie się na niebie Superksiężyc w znaku Koziorożca. Superksiężyc, ponieważ odległość Księżyca od Ziemi jest w tym czasie najmniejsza, a co za tym idzie – jego wpływ możemy odczuwać znacznie bardziej. Energię pełni Księżyca możemy odczuwać 3 dni przed i 3 dni po.

W tym miesiącu Księżyc będzie rozprawiał o wyzwaniach w dążeniu do celu. Koziorożec jest bardzo pracowity i chce zdobywać szczyty, a kiedy wyznaczy sobie jakiś cel, nic nie powstrzyma go przed osiągnięciem go. Dlatego też w tym tygodniu możemy odkryć, uświadomić sobie lub zmierzyć się z blokadami, które torują nam drogę do celu lub w ogóle ten cel zweryfikować. Może okaże się, że niektóre rzeczy muszą zakończyć się, żeby pójść dalej. Albo większość planów, które sobie zaplanowaliśmy w tym tygodniu/miesiącu, będzie trzeba odpuścić ze względu na nieprzewidziane sytuacje. Albo też otrzymamy informacje, które zweryfikują nasze dotychczasowe spojrzenie na pragnienia i cele, zwłaszcza te związane z karierą.

Co by się nie działo, wszystko jest po to, żeby móc rozpuścić, przetransformować lub przeskoczyć przeszkody lub wejść na łatwiejszą drogę doświadczenia, której dotychczas nie zauważaliśmy. Czasami bezruch jest dużo bardziej efektywny niż działanie, które daje wyłącznie poczucie, że coś robimy, ale nie dąży do żadnego celu.

To także najlepszy czas na to, żeby wyznaczyć nowe cele. Mówi się, że astrologiczna koza pokonuje wiry morskie oraz przeskakuje zdradliwe skaliste zbocza. Potrafi pływać i skakać i wytrwale dąży do celu, poświęcając swój czas i energię tylko temu, co naprawdę jest tego warte. Dlatego też, w zależności od tego, jaki krajobraz jest dla Ciebie kojący, popatrz na góry/idź w góry lub posiedź nad wodą (możesz też kontemplować obrazy) i popatrz na siebie z innej perspektywy. Popatrz na swoje życie z góry lub z perspektywy stworzenia morskiego. Jak wyglądasz? Jak wygląda Twoje życie? Do czego chcesz dążyć? Czego masz obfitość? A czego Ci brakuje? Co jest dla Ciebie dostępne, tylko dotychczas tego nie widział_ś? Co puka do Twoich drzwi, a co chce się pożegnać?

Następnie weź kamień i pisak i napisz na jednej stronie, co chcesz pożegnać (np. ciężkość, trudy, problemy), a na drugiej, czemu chcesz poświęcić więcej uwagi (np. rozwojowi, rodzinie, czytaniu książek). Następnie wrzuć kamień do rzeki/morza lub pozostaw górach albo przy zboczu wzniesienia. Zastanów się także, jakie działanie w lekkości przybliży Cię do Twojego celu 🙂

Ta pełnia Księżyca rozświetli każdą drogę, by pokazać to, co jest na niej ważne, by zostało zauważone. Popatrz na nią i idź do swojego celu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: