Rytuał na równonoc wiosenną

Ostara, czyli święto równonocy jesiennej, korzeniami sięga do tradycji ludów germańskich. Tego dnia (20 marca 2022) celebrujemy nadejście Bogini Wiosny, początek okresu płodności, wzrostu i rozwoju. Atrybutem tego czasu jest jajko – element energii męskiej (białko) i żeńskiej (żółtko), symbol odrodzenia i nowego życia. 

Powitanie wiosny to najlepszy czas na zasianie nowych ziaren, intencji. Kiedy już w pełnię księżyca (18 marca 2022) pożegnamy stare i zrobimy porządki, czas na zaproszenie nowego. Dzień równonocy wiosennej będzie doskonałym czasem na zasadzenie kwiatków z intencją, spędzenie czasu na łonie natury i po prostu pobycie w sobie z najlepszym możliwym nastrojem. 

A wieczorem warto wykonać rytuał, który zasieje intencje na następny rok. 

Weź ładną karteczkę, słoik, ulubiony kryształ (np. cytryn, kwarc różowy, ametyst, kryształ górski), zioła (jeżeli masz możliwość zebrać je samodzielnie, skorzystaj z tych, a jeżeli nie, może być bazylia, lawenda lub rozmaryn – albo wszystkie :)), monetę i wszystko to, co jest dla Ciebie ważne i symbolizuje Twoją intencję. Zamknij oczy, weź kilka głębokich wdechów i skieruj swoją uwagę na serce. Poobserwuj je, pooddychaj do niego, a potem wyślij w jego kierunku miłość. Zobacz, jak promień miłości rozświetla Twoje serce. A kiedy poczujesz spokój i radość, poczuj i pomyśl, co pragniesz zaprosić do swojego życia. Zapisz to na kartce. Pamiętaj, żeby nie używać słowa „nie”. Używaj tylko pozytywnych afirmacji. Następnie włóż karteczkę do słoika razem z resztą przedmiotów. Kryształ wzmocni działanie intencji, moneta zaprosi obfitość materialną do Twojego życia, zioła symbolizują wzrost i realizację celów. Możesz udekorować swój słoik jak chcesz, tak, żeby był najpiękniejszy dla Ciebie. Następnie postaw go w widocznym miejscu. Za każdym razem, kiedy na niego spojrzysz, będzie przypominał Ci emocje, które miał_ś w czasie tworzenia słoiczka i  że Twoje intencje są w realizacji 🙂 Możesz się rozluźnić 🙂 

Będzie bardzo miło, jeśli zechcesz podzielić się swoim gotowym słoiczkiem w komentarzu na Facebooku 🙂 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: