Jak wyciszyć się w tym czasie?

Wchodzimy w niezwykle ważny energetycznie czas. Przed nami pełnia księżyca w Bliźniętach (19.12.2021), retrogradacja Wenus (19.12.2021) odpowiadająca za finanse i relacje oraz przesilenie zimowe (21.12.2021), czyli najdłuższa noc w roku. Pomimo tego, że uwarunkowania kulturowo-społeczne skłaniają w tym czasie do biegu, przygotowań i dopełniania obowiązków, Wszechświat zwraca uwagę na to, żeby zwolnić, odpocząć, poświęcić czas na regenerację. Zima to okres, w którym ciało daje znaki, że potrzebuje relaksu i zwrócenia się do wnętrza. A kiedy już skontaktujemy się z wnętrzem i usłyszymy sygnały, warto wypowiedzieć intencję. Księżyc w znaku Bliźniąt będzie sprzyjał wypowiadaniu pragnień, kreowaniu celów i budowaniu wizji.


Ważny jest także przegląd naszych myśli. Jakie one są? Czego jest w nich więcej? Radości, optymistycznego oczekiwania, twórczej kreacji i dostrzegania możliwości, czy też myśli są pełne zwątpienia, strachu, zgorzknienia i frustracji? Co przyciągasz do swojego życia? A co chcesz do niego przyciągnąć?


Najbliższe tygodnie będą sprzyjały rewizji – przebudowywaniu myśli, oczekiwań, kreowaniu nowych intencji, uzdrawianiu ran w relacjach, rewidowania budżetu i robieniu planów finansowych na przyszły rok. To bardzo dużo pracy dla umysłu, ciała i duszy. Pozwól więc sobie na odpoczynek, a w dzień pełni i przesilenia zimowego zapal białą świecę, otocz się kojącym zapachem goździków, cynamonu i kardamonu (np. w postaci ulubionej zimowej herbaty) i pomyśl o swojej intencji. O tym, co byłoby dla Ciebie dobre. O tym, jakie myśli przede wszystkim chcesz generować. O tym, co sprawi, że będzie Ci dobrze.
A jak wyciszyć się w ciągłym pędzie?


– Zadbaj o odpowiednią ilość snu, pełnowartościowe regularne posiłki i odpowiednie nawodnienie.

– Codziennie spędź przynajmniej 20 minut na łonie natury.

– Zwolnij tempo. Pozwól sobie oddelegować jakieś zadanie lub przełóż je na następny dzień. Twoje zdrowie jest najważniejsze.

– Posłuchaj swojego ciała. Ono podpowie Ci, czego potrzebujesz teraz najbardziej.

– Wypij herbatę balansującą dra Vasanta Lada:


🍵1 łyżeczka mielonego cynamonu🍵1 łyżeczka mielonego kardamonu🍵1 łyżeczka mielonego adżwanu (kminku koptyjskiego)🍵4 filiżanki wrzącej wody


Przyprawy zalej wrzątkiem, przykryj i odcedź po 5 minutach. Do herbaty możesz dodać także miód. Smacznego!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: