Wskazówki na grudzień 2021 od Archanioła Gabriela

Powoli zbliżamy się do końca roku kalendarzowego. Grudniowe energie to czas oczekiwania na święta, przygotowania do spędzenia czasu z bliskimi lub zaplanowanie czasu dla siebie. To także czas przesilenia zimowego (21.12.2021). W dzień Przesilenia Zimowego Celtowie i ludy germańskie przyciągały dobrobyt do swoich domów i serc. Dekorowali wiecznie zielone drzewa jabłkami, orzechami i innymi dobrociami ziemi, a dla duchów drzew zostawiali pokarm, by zachęcić ich do powrotu wiosną. Wieczorem zapalali świece, by uczcić zwycięstwo światła. Dekorowali paleniska ostrokrzewiem, a na sufitach lub nad wejściem do domów wieszali jemiołę, symbol dobrobytu. Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak Yule, dają nam nadzieję i chęć do działania. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. W tym roku grudniowi patronował będzie Archanioł Gabriel, który prosi, żeby jeszcze przed przesileniem oczyścić się fizycznie, energetycznie i emocjonalnie z tego, co nie służy, by w przesilenie zimowe i czas świąteczny wejść z zupełnie nową energią. To, co zrobimy do przesilenia zimowego zewnętrznie, jak i wewnątrz siebie, będzie procentowało w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Jak oczyścić się z toksyn?

  • Dieta. Być może w ostatnim czasie czujesz się obciążona/y, a ciało fizyczne daje Ci znak, że jest coś w Twoim sposobie odżywiania, co wymaga zmiany. Zwróć uwagę na to, co i jak jesz, a jeżeli widzisz, że jest coś, co Ci nie służy, co utrudnia trawienie, wprowadź do swojej diety więcej błonnika, ciepłych potraw, pij wodę z imbirem i kurkumą, jedz jak najmniej przetworzone produkty. Ciało Ci za to podziękuje.
  • Posprzątaj przestrzeń dookoła Ciebie. Podczas sprzątania oczyszczamy także głowę. Kiedy przedmioty w domu nie mają swojego miejsca, możemy odczuwać chaos wewnętrzny. Kurz z kolei kumuluje negatywną energię. Stare papiery nie pozwalają pożegnać się z przeszłością. Warto więc w grudniu zrobić porządki. Zobaczysz, jak będziesz się czuć w czystym domu 😉
  • Zrób oczyszczającą kąpiel. Wrzuć do wanny szklankę soli morskiej, odrobinę lawendy, tymianku, dodaj kilka kropel olejku z szałwii muszkatołowej, cedru lub rozmarynu i dolej ciepłej wody. Zrelaksuj się i wypowiedz intencję: „Oczyszczam się ze stresu, wszelkich ciężarów i natłoku obowiązków. Mój umysł, ciało i dusza są czyste i w pełni chronione”.
  • Zastanów się, jaki nawyk jest dla Ciebie najbardziej destrukcyjny i spróbuj zamienić go na taki, który będzie Ci służył.
  • Ogranicz aktywność w mediach społecznościowych, oglądaj mniej telewizji, odłóż telefon przed snem. Odciąż trochę głowę 😉
  • Zwolnij trochę. Ze wszystkim zdążysz. Natura zawsze ma czas 😉
  • Bądź dla siebie dobra/y. Słuchaj swojego ciała i intuicji. One nigdy się nie mylą. Jeżeli czujesz wyraźnie, że powinnaś/powinieneś podarować sobie odpoczynek lub czas tylko dla siebie z dobrą książką, albo odrobinę czekolady, nie kłóć się ze sobą. Nie warto 🙂
  • Spróbuj jakiejś techniki oddechowej.
  • Idź na spacer. Jeśli jest śnieg, zrób aniołka lub porzucaj się ze znajomymi śnieżkami. Poczuj dziecięcą radość.

W grudniu nie chodzi o to, żeby się spieszyć, żeby zrobić 12 potraw na ciepło, wydać wszystkie pieniądze na prezenty, spotykać się z ludźmi, których nie lubimy, zajeżdżać się w pracy, wypucować wszystkie okna pomimo mrozu czy spełnić wszystkie oczekiwania. To czas, kiedy warto afirmować wszystko, czego potrzebujesz i dać sobie dokładnie to, czego potrzebować. Na spokojnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: