Nów Księżyca w Raku

Kolejny nów Księżyca przed nami, tym razem w znaku Raka. Jego kulminacja nastąpi o 3:16 10 lipca. To będzie czas o bezpieczeństwie, ale i odpuszczeniu. Czas emocjonalnego oczyszczenia i uwalniania tego, co już nam nie służy. Rak może pokazać nam najskrytsze pragnienia, czasem pod postacią smutku, zazdrości czy złości. Ponieważ każda emocja uważana za negatywną tak naprawdę pokazuje nam to, czego potrzebujemy. Zazdrość może pokazać to, czego pragniemy, złość to, że nie dajemy sobie wystarczająco uwagi, smutek całościowo daje do zrozumienia, że to nie tędy droga. Czas na zmiany, ale przede wszystkim – ukochanie siebie. 

Podczas nowiu (a także na 3 dni przed i 3 dni po – tyle działa energia nowiu) zwróć uwagę na to, co dzieje się w Twoich emocjach. Zamknij oczy, weź kilka głębokich wdechów i wydechów i zadaj sobie pytanie: Jakiej emocji jest we mnie najwięcej? Kiedy otrzymasz odpowiedź, zapytaj: Co ta emocja chce mi pokazać? Jakie pragnienie się za nią kryje? Poczekaj na odpowiedź. Co sprawia, że czujesz się bezpiecznie? Że czujesz się kochana/y? Że czujesz się po prostu dobrze? 

Bądź dla siebie dobra/y podczas tego nowiu. Zwróć uwagę na to, od czego chcesz się uwolnić, jakie problemy zaprzątają Ci głowę lub jakie relacje nie przynoszą Ci już radości. Czy masz wokół siebie dobrych przyjaciół, czy rodzina jest wspierająca, czy też trzeba zrobić porządek w tym temacie, wyjaśnić coś. Spisz na kartce wszystko to, co zaprząta Ci głowę, a następnie zrób z nią, co tylko chcesz. Odpuść. Jeżeli nie masz na coś wpływu, po prostu to zostaw. A jeżeli wiesz, że możesz coś zrobić – zastanów się, co będzie najlepsze do tego, żeby osiągnąć bezpieczeństwo, spokój i równowagę. 

Aniołem opiekuńczym znaku Raka jest Gabriel. Poproś więc go o spokój, ukojenie, uzdrowienie tego, co już Ci nie służy. Gabriel napełni Twoje serce czystym światłem i ukojeniem. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: