Litha, Noc Kupały, Uczta Słońca, czyli Przesilenie letnie. Jaką wiadomość na ten czas mają dla Ciebie Kroniki Akaszy?

Przesilenie letnie, mające miejsce w okolicach 21 czerwca (w tym roku dokładnie 21 czerwca), czyli najkrótsza noc w roku to, obok przesilenie zimowego, niezwykle ważny czas, który daje nam wiatru w skrzydła na kolejne pół roku. Aztekowie nazywali ten czas Ucztą Słońca, ponieważ właśnie wtedy Słońce osiąga swój punkt kulminacyjny – grzeje najdłużej i najmocniej. Celtowie nazywali to Lithą, świętem miłości i zakochania, a Słowianie Nocą Kupały, zwycięstwem światła, miłości i radości. Chrześcijanie zaś określali je Sobótka. 

Podczas przesilenia letniego może się wiele wydarzyć, a życie może nabrać zupełnie nowych barw. Dlatego warto poświęcić ten czas przede wszystkim na celebrację miłości w każdym jej aspekcie. Nie wahaj się powiedzieć tego dnia, czego pragniesz. Zapal ogień (jeśli nie masz możliwości zorganizowania ogniska, to świece), otocz się rozmarynem, cynamonem, lawendą, nagietkiem, różą lub stokrotką i wypowiedz swoje życzenia, zwłaszcza związane ze związkami i miłością. Poszukaj kwiatu paproci 🙂 Spędź ten dzień i noc na celebracji tak, jak uwielbiasz 🙂 

Przewodnicy Kronik Akaszy przygotowali dla Was wiadomości na czas Przesilenia. Wybierz mandalę, która przemawia do Ciebie najbardziej i przeczytaj przesłanie. 

Małgorzata Kwietniewska, Kroniki Akaszy. Wtajemniczenie

MANDALA 1: NIEBO

Większość myśli o tym, by zasłużyć na niebo. Inni marzą o tym, by w niebie odpocząć. Jeszcze inni obawiają się, że niebo nie jest dla nich dostępne. Uświadom sobie, że niebo jest w Tobie i jest dla Ciebie dostępne przez cały czas. Niebo na ziemi – to nie tylko dywagacje, a rzeczywistość, którą potrafisz stworzyć. Poprzez Twoje wybory, myśli, gesty, postawy manifestujesz swoje własne niebo. 

Czym więc chcesz, by było Twoje niebo? Jak ono wygląda? Niebo jest dla Ciebie dostępne cały czas. Zanurz się w nim i poczuj błogość w sercu.

MANDALA 2: ODPOCZYNEK

W cyklu narodzin i śmierci jest czas na wzrost i odpoczynek. Tak działa przyroda wypełniając prawo życia. Elementem tego prawa jest zaprzestanie działania, odnowienie energii, magazynowanie jej oraz rozpoczęcie nowego cyklu rozwoju. Rośliny rozkwitają na wiosnę, by na jesieni powoli układać się do snu. Podobnie zwierzęta. Także Ty, aby rozpocząć nowy etap życia i wejść na nową drogę, potrzebujesz odpoczynku.

Zrelaksuj swój umysł, uwolnij swoje ciało i ducha. Zaufaj, że wszystko będzie dobrze. Nie musisz gnać, by dotrzeć do celu. Potrzebujesz odpoczynku, by wyskoczyć z impetem w dalszą drogę. Podaruj sobie to.

MANDALA 3: ZESTROJENIE – PRAWO RÓŻNICOWANIA

Każdy krok na drodze Twojego duchowego rozwoju jest w pełni zgodny z każdym poprzednim i następnym. Zawsze znajdujesz się w odpowiednim miejscu i czasie, by móc odebrać inspirację i podjąć działanie. 

Otwórz się na wewnętrzne prowadzenie i odpuść potrzebę kontroli. Kiedy odpuszczasz, Twój umysł, dusza i ciało otwierają się na wewnętrzne prowadzenie i poddają się inspiracji. Najlepsze pomysły przychodzą wtedy, kiedy jest się w odpuszczeniu. Nie musisz naciskać, ponieważ każdy krok i tak prowadzi Cię dokładnie tam, gdzie trzeba. Zaufaj i odpuść. 

MANDALA 4: HARMONIA

Każda kropla światła posiada we wszechświecie odpowiadającą jej kroplę ciemności. Ciemność zaś jest tylko nieobecnością światła. 

Tak to, co męskie, ma swój żeński odpowiednik. To co szybkie, ma swój odpowiednik w spowolnieniu. Świat widzialny jest rozpoznawalny poprzez przeciwne bieguny. Istniejąca między nimi harmonia i zgodność pozwalają życiu się rozwijać w procesie nauki i poznania. 

Pozwól sobie nie oceniać, ponieważ każdy wybór jest harmonijny. Pozwól sobie wybrać miłość i zaakceptować ją. Pozwól sobie przyjąć, że za chaosem jest porządek. Wszystko jest harmonią, jeśli tylko sobie na nią pozwolisz. 

*Karty pochodzą od Małgorzaty Kwietniewskiej „Kroniki Akaszy. Wtajemniczenie”

One thought on “Litha, Noc Kupały, Uczta Słońca, czyli Przesilenie letnie. Jaką wiadomość na ten czas mają dla Ciebie Kroniki Akaszy?

  1. Bardzo dziękuję za Mandalę i jej przesłanie. Jestem wdzięczna za comiesięczną Mapę Przeznaczenia. Pozdrawiam i przesyłam energię miłości   Krystyna   W dniu 2021-06-14 11:36:25 użytkownik Mapa Przeznaczenia napisał: Mapa Przeznaczenia posted: ” Przesilenie letnie, mające miejsce w okolicach 21 czerwca (w tym roku dokładnie 21 czerwca), czyli najkrótsza noc w roku to, obok przesilenie zimowego, niezwykle ważny czas, który daje nam wiatru w skrzydła na kolejne pół roku. Aztekowie nazywali ten cza”

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: