Nów w znaku Byka

Księżyc w nowiu w znaku Byka swoją kulminację będzie miał 11 maja o 21:00. To będzie czas tzw. byczenia się 😉 Dlaczego? Byk mówi o dobrobycie, luksusie, poczuciu bezpieczeństwa, zmysłowości i odczuwaniu radości z codzienności. Choć Byk nie lubi zmian, maj dostarcza nam wielu możliwości do wprowadzenia nowości i funduje nam zmiany na poziomie wewnętrznym i zewnętrznym. Jak więc poradzić sobie ze stałością Byka i zmianami, które wydarzają się pomimo wszystko? 

Nie warto rozpamiętywać przeszłości czy myśleć o przyszłości. Czas płynie swoim tempem, rzeczy wydarzają się czy tak, czy siak, a zmiana jest integralną częścią życia. Warto więc zwrócić uwagę na to, co dzieje się TU i TERAZ. Jak się teraz czujesz? Na co masz teraz ochotę? Co sprawi Ci radość? Co chciałabyś/chciałbyś podarować sobie teraz? Co możesz dla siebie zrobić w tym momencie, żeby poczuć się dobrze? 

Nów Księżyca w Byku uczy nas czerpać przyjemności z życia takiego, jakie jest w tym momencie. Uczy podarować sobie luksus, nie zawsze w kontekście materialnym (choć lubi ładne rzeczy i na estetykę możemy zwracać uwagę w najbliższych dniach), ale też np. poprzez czas wolny, masaż wykonany przez ukochaną osobę, dobrą kolację, ciszę, której normalnie nam brakuje. 

Nadszedł czas, by odsunąć wszystkie rozpraszacze w kąt i skupić się na harmonii w byciu TU i TERAZ. I tego Wam na nadchodzący nów życzę ❤

Jak jeszcze wykorzystać energię nowiu?

  • Zrób sobie przyjemność. Jeżeli zawsze sobie odmawiasz, niech chociaż ten dzień będzie na TAK 😉
  • Spędź trochę czasu na łonie natury. Pociesz się promieniami słońca, zielenią trawy, zapachem kwiatów, tlenem płynącym z drzew. Pooddychaj świadomie.
  • Zwolnij 😉 
  • Wsłuchaj się w swoje ciało. Zobacz, czy jest w nim dyskomfort i co możesz zrobić, żeby poczuć się lepiej. Podaruj swojemu ciału uwagę. Zrób masaż, natrzyj się pachnącymi olejkami, zrób sobi domowe SPA. 
  • Delektuj się…. tym czym chcesz 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: