Przesilenie wiosenne – jak wykorzystać tę energię?

Równonoc wiosenna, czyli jeden z najbardziej energetycznych czasów w roku będzie miała miejsce 20 marca. To czas odrodzenia i odnowy, budzenia się do życia, radości i kreatywności, czyli inaczej – wiosna pełną parą 🙂 Warto się do tego czasu przygotować poprzez posprzątanie tego, co po zimie pozostało – fizycznie, mentalnie, emocjonalnie i duchowo. Poniżej znajdziesz kilka możliwości, jak wykorzystać energię przesilenia.

Posprzątaj w domu 

Znam osoby, które choinkę trzymają do oporu, dlatego też wszystkie pozostałości po zimie i Bożym Narodzeniu niech znajdą swoje miejsce w szafie lub w śmietniku 🙂 Posegreguj ubrania, zwróć uwagę na to, czy coś jeszcze będziesz nosić, czy też puścisz to w dalszy obieg. Zrób miejsce na nowe, wyrzucając śmieci i ścierając kurze. Z jednej strony nudny obowiązek, z drugiej możesz nadać wiosennym porządkom intencję, np. wprowadzenia obfitości i miłości do swojego życia. Od razu sprzątanie stanie się przyjemniejsze 🙂 Na koniec zadbaj o energetyczną czystość pomieszczeń poprzez zapalenie kadzidła szałwiowego, spalenie listka laurowego lub lawendy i jałowca. 

Zadbaj o zdrowie

Nie bez powodu w tradycji katolickiej w tym okresie przypada czas Wielkiego Postu. Początek wiosny to wspaniały czas na detoksykację organizmu i zadbanie o swoje zdrowie, zwiększenie aktywności fizycznej i wprowadzenie zdrowych nawyków do swojej diety. Jak to zrobić, podpowie Natalia już 20 marca w Light Housie, a jeżeli nie możesz być, odwiedź jej grupę tutaj >>>

Zadbaj o higienę myśli

Zima i pandemia mogły nie nastrajać pozytywnie, ale wiosna przynosi ze sobą powiew świeżości i zupełnie nową jakość energetyczną, którą można wykorzystać przy zmianie nawyków myślowych. Możesz podjąć decyzję, że od dzisiaj Twoja szklanka będzie do połowy pełna i zawsze będziesz zwracać uwagę na te pozytywne rzeczy, nawet jeśli dookoła wszyscy będą próbowali pokazać, że jest inaczej. Jak się chronić przed negatywnymi myślami, płynącymi do Ciebie z różnych źródeł? 

Zamknij na chwilę oczy. Weź głęboki oddech. Możesz też w tym momencie poprosić własnymi słowami Archanioła Gabriela o wsparcie. Wyobraź sobie, jak Archanioł Gabriel otacza Cię białą ochronną mgiełką, z jednej strony bardzo lekką, z drugiej bardzo ściśle tkaną. Dzięki tej mgiełce czujesz, że żadne zło nie może na Ciebie wpłynąć bezpośrednio. Jesteś chroniona/y i bezpieczna/y. Podziękuj Archaniołowi Gabrielowi i otwórz oczy. To ćwiczenie możesz powtarzać zawsze, kiedy tego potrzebujesz. 

Uwolnij się od tego, co już Ci nie służy

Jeżeli myślałaś/łeś o zmianach w ostatnim czasie, ale cały czas Cię coś powstrzymywało, zastanów się, czym ta blokada jest. Czy jest to sytuacja zewnętrzna, przekonanie, że nie dasz rady, strach przed nieznanym, a może jeszcze coś innego? Poświęć trochę czasu na zapytanie swojej Duszy: „Co dokładnie mnie blokuje przed dokonaniem zmian i jak uwolnić się od tej blokady, żeby dojść do celu?”. Kiedy już otrzymasz odpowiedź, weź dwie kartki papieru i na jednej z nich zapisz to, co Cię blokuje. Na drugiej zaś napisz, gdzie chcesz dojść, czego pragniesz. Następnie zapal białą świecę (nie musi być duża) i w płomieniu spal blokady. A kiedy biała świeca się dopali, weź pomarańczową, żółtą lub zieloną świecę (jeżeli jej nie masz, także może być biała, ale wtedy zapisz na niej swoją intencję) i wyszeptaj do niej, co chcesz do siebie przyciągnąć. Pozwól świecy wypalić się do końca. 

Zadbaj o swój dostatek

Ziemia budzi się do życia, jest więc to najlepszy czas na zasadzenie ziarenek na przyszłość (dosłownie i w przenośni). Poza rytuałem ze świecą, możesz też posadzić kwiatki lub inne rośliny w intencji przyciągnięcia dostatku do swojego życia. A potem dbaj o roślinkę 😉

Zrób tez porządek w portfelu. Wyrzuć wszystkie niepotrzebne paragony, papiery, paprochy i wszystko to, co nie jest związane z pieniędzmi lub kartami lojalnościowymi. Zwróć uwagę, czy portfel jest czysty i porządny, czy też przyszedł czas na jego wymianę. Następnie włóż do niego banknot, który otrzymałaś/eś dokładnie w dniu przesilenia (może to być reszta z zakupów, banknot wypłacony z bankomatu itp.). To będzie Twój amulet. Noś go w portfelu do następnego roku, a na koniec wydaj go na coś fajnego 🙂

Zrób dla siebie coś dobrego

Niezależnie od wszystkiego, potraktuj ten dzień, jak swoiste święto, podczas którego najważniejsze jest Twoje samopoczucie. Zrób dla siebie coś, co sprawi Ci przyjemność i będziesz czuć się lekko. 

P.S. 20 marca zapraszamy na wspólną celebrację Przesilenia Wiosennego. Szczegóły znajdziesz tutaj >>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: