Nów Księżyca w Wodniku

11 lutego o 20:08 mamy kulminację nowiu Księżyca w znaku Wodnika, ale jego wpływ możemy odczuwać już na 3 dni wcześniej i nawet 2 tygodnie po. To potężna energia twórcza. To czas, jak mówią Wenusowe sprawy, kiedy możemy wykreować nową, lepszą przyszłość – najpierw w myślach, a potem w świecie. 

Wodnik zawsze symbolizuje zmiany, burzenie starych struktur, budzi uśpioną świadomość i dąży do prawdy. Ale nade wszystko pożąda wolności i zrozumienia. Prawdy. To znak powietrzny, bardzo mentalny, a więc wszystko to, co kreujemy w myślach, będzie miało na nas wpływ w kolejnych dniach, a nawet tygodniach. 

W czasie energii tego nowiu możemy wpaść na świetne pomysły, czuć nieograniczoną kreatywność, poszerzać swoje horyzonty, uczyć się czegoś nowego. Mogą przyjść do nas nowe możliwości, kursy, szkolenia, książki, które trzeba przeczytać, informacje, które mogą wpłynąć na naszą przyszłość. Ale też mogą pojawić się rozterki. Ponieważ Wodnik burzy to, co stare, zmienia, niezależnie od tego czy nam się to podoba, czy nie, możemy musieć skonfrontować się z tym, czy to jak teraz wygląda nasze życie jest właściwe, czy trzeba wprowadzić w niego zmiany. A jeśli wprowadzić zmiany, to jakie, żeby było lepiej? Jak w ogóle reagujemy na same zmiany i dlaczego boimy się, że zmiana może być jeszcze gorsza, nawet jeżeli obecna sytuacja już nie jest za ciekawa? 

Nasze myśli mają szczególną moc materializacji, a w obecnych czasach wydarza się to szybciej niż dotychczas. Dlatego też to, w jaki sposób będziemy myśleć w czasie nowiu, może objawić się w formie fizycznej w następnych dniach. Dlatego też znów Księżyc skłania nas do zastanowienia się, czego tak naprawdę pragniemy. Jakie mamy plany? Czy są one realne do realizacji, a jeśli tak, to jakie kroki trzeba podjąć, żeby stało się to możliwe? Czy marzenia kreujemy w pozytywnym znaczeniu, np. „Pragnę być bogaty/a”, czy wciąż patrzymy na nie poprzez brak, np. „Nie chcę być biedny/a”. Pozytywne sformułowanie myśli to już część sukcesu. Ale też warto zadać sobie pytanie, czy w ogóle jesteśmy gotowi na zmiany, żeby nasze marzenia się spełniły? 

Teraz jest idealny czas do stworzenia planu na przyszłość. I choć emocje z tym związane mogą być trudne, postaraj się zachować spokój i nie brać do serca tego, co nie jest Twoją prawdą. Masz wpływ na to, jak wygląda Twój świat. Wykreuj go tak, jakim chcesz go widzieć. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: