Imbolc – rytuał pragnień

1 i 2 lutego mamy celtyckie Imbolc – święto światła i spełniania marzeń 🙂 Świętowanie miało za zadanie dodać Ziemi dużo energii, żeby światło i wiosna przyszło do nas jak najszybciej. To także czas oczyszczenia duszy, pozbycia się wszystkiego tego, co nie służy oraz wypowiadania pragnień. 

W tym czasie Celtowie dokładnie sprzątali swoje domostwa, by po tym symbolicznie oczyścić ręce, twarz i nogi wodą. Poprzez oczyszczenie zapominano o dawnych niepowodzeniach, konfliktach i porażkach. Następnie wspólnie rozpalano ogniska, aby ogień strawił to, co złe i niepotrzebne. 

Także i my możemy ten czas wykorzystać na oczyszczenie się z tego, co ciąży i przyciągnąć światło do swojego życia. W tym celu potrzebne będą:

 • świeca biała, która oczyści to, co nie służy 
 • druga świeca w wybranym kolorze, za pomocą której przyciągniesz to, czego pragniesz
 • świeca żółta lub zielona dla Matki Ziemi, żeby jak najwięcej światła na niej zagościło oraz by podzieliła się z nami swoimi darami
 • 2 kartki papieru

W zależności od tego, czego dotyczy intencja, wybieramy świecę:

 • różową – by przyciągnąć miłość, ochronę, uzdrowić swoje relacje i połączyć się z sercem oraz miłością bezwarunkową 
 • żółtą lub pomarańczową – by przyciągnąć pomyślność w biznesie, finansach, pewność siebie oraz by napełnić się światłem
 • zieloną – by napełnić się zdrowiem, uzdrowić swoje relacje, finanse lub każdą trudną sytuację
 • fioletową – by wzmocnić swój rozwój duchowy oraz połączenie z intuicją
 • niebieską – by wzmocnić pewność siebie i wyrażanie swojej własnej ekspresji
 • czerwoną – by wzmocnić pasję, dodać sobie motywacji do działania, przyciągnąć namiętność i dodać sobie energii
 • białą – jeżeli nie mamy powyższych lub pragniemy czegoś innego 😉 

Na jednej kartce papieru zapisz to, z czego chcesz się oczyścić, np. „frustracja”, „złość”, „trudna sytuacja finansowa”, „blokady emocjonalne” itp. i połóż ją pod świecą białą. Na drugiej kartce napisz to, co pragniesz przyciągnąć (nie ograniczaj się, wpisz wszystko, o czym marzysz). Jeżeli nie masz kolorowej świecy, zapisz też na niej, czego pragniesz. Kartkę połóż pod świecą w wybranym kolorze. Postaw wszystkie trzy świece w bezpiecznym miejscu i zapal najpierw świecę dla Ziemi oraz oczyszczającą. Kartkę spal w płomieniu białej świecy w dowolnym momencie. Kiedy biała świeca wypali się do końca (nie musi być duża), zapal  świecę w wybranym kolorze. Kartki z życzeniami nie spalasz, ale świeca musi wypalić się do końca. Pozostałości po rytuale oddaj Ziemi lub zutylizuj w bezpieczny sposób. 

Źródła
https://akademiaducha.pl/sabat-imbolc/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: