Nów Księżyca w Koziorożcu

Choć wydaje się, że postanowienia noworoczne już powinny zostać poczynione, to właśnie w najbliższy nów Księżyca w Koziorożcu (13.01.2021) może ułatwić to zadanie i pomóc wyznaczyć sobie cele na kolejny rok. Koziorożec to dyscyplina, upór, dążenie do celu, motywacja do działania i praca nad tym, żeby wciąż się rozwijać. 

Idzie nowe, ale żeby się zrealizowało, musimy sprecyzować, jakie mamy cele, a potem zadziałać (energetycznie, fizycznie, mentalnie i duchowo), żeby cel się wykonały. Co najważniejsze, nie chodzi o to, żeby zapracowywać się do granic wytrzymałości i mieć poczucie, że mimo wyznaczenia celu, nie posunęliśmy się wystarczająco daleko. To frustrujące. Jednak wyznaczając cel, możemy ustalić intencję i wkładać energię miłości, lekkości i dobra, by przybliżyć się do tego celu. 

Jak to zrobić? Kilka przykładów…

Jeżeli nie lubisz ćwiczeń fizycznych, ale wiesz, że są one dobre dla Twojego zdrowia, pomyśl, co poprzez te ćwiczenia chcesz przyciągnąć – np. zdrowe organy, jędrny tyłek, dostatek, nowy związek lub pracę. Ćwiczysz wtedy nie tylko po to, by być zdrowa, ale też by przyciągnąć okoliczności, które przybliżą Cię do tego, czego naprawdę pragniesz. 

Każdy posiłek lub napój dedykuj temu, czym chcesz się napełnić. Jeżeli potrzebujesz więcej odwagi, wypij ulubioną herbatę w intencji napełnienia się właśnie tą cechą, jeżeli pragniesz uczennic się w wyższą samoocenę, zjedz coś smacznego, co sprawi Ci przyjemność i poczujesz się lepiej (nie musi to być wcale czekolada – każdy posiłek z intencją smakuje zupełnie inaczej ;)) 

Jeśli lubisz tworzyć, np. malować, pisać, śpiewać, rysować, tańczyć, stwórz dzieło w intencji dojścia do swojego celu. 

Możesz też kupić buty, na których napiszesz, do czego chcesz w nich dojść 😉 

Obowiązki dedykuj temu, co sprawia Ci przyjemność. Będzie łatwiej się z nimi uporać. 

A jak wykorzystać ten konkretny nów? 

  • Postaraj się odłączyć od tego, co dzieje się na zewnątrz. Wyłącz telewizor, nie scrolluj mediów, wyłącz Facebooka. Wycisz się i posłuchaj, co mówi Twoja Dusza. Co jest dla Ciebie dzisiaj najważniejsze? Zapisz to sobie. 
  • Zapisz cele i pragnienia na najbliższy rok, a potem zapal świecę w intencji spełnienia. 
  • Medytuj na łonie natury.
  • Jeżeli działasz z kryształami, to najlepszy moment na oczyszczenie ich.

Życzę cudownego nowiu ❤

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: