Przesilenie letnie (20.06.2020) i nów Księżyca

Już za kilka dni czeka nas kolejne wyjątkowe wydarzenie – najkrótsza noc w roku (20.06.2020) z przesileniem letnim, a zaraz potem nów księżyca w raku (21.06.2020). To niezwykle energetyczny czas – święto żywiołów ognia i wody – kiedy Słowianie celebrowali początek lata, miłość i płodność. Rozpalano ognisko, wokół którego tańczono, kobiety plotły wianki, które wieczorem puszczały na wodzie (ten mężczyzna, który wianek wyłowił, miał zostać mężem właścicielki wianka), a kiedy ognisko zgasło i pozostał sam żar, wrzucano do niego szałwię, dziewannę i bylicę – żeby odgonić złe duchy i wszelką negatywną energię. 

Rak, jako jeden z najbardziej emocjonalnych znaków zodiaku, oraz Księżyc, który także odpowiada za emocje, pomogą nam w te dni uwolnić oraz uzdrowić nagromadzone emocje. Pokażą to, co już nam nie służy i to, za czym tęsknimy. Uzdrowią te obszary, które spędzały sen z powiek lub ukażą, jaka sfera naszego życia wymaga transformacji. To także czas, kiedy połączenie z intuicją i Duszą będzie jeszcze większe niż zwykle. Wibracje Ziemi wciąż się podnoszą, a tym samym nasze częstotliwości wzrastają ku uniwersalnej Miłości i Światłu. 

W tym tygodniu możemy dużo bardziej odczuwać dolegliwości fizyczne i emocjonalne, takie jak:

  • nadmierna senność
  • pobudzenie mentalne
  • niezidentyfikowane bóle mięśniowe
  • ból głowy
  • szumy w uszach
  • podenerwowanie
  • dyskomfort 
  • nadmierne pragnienie

Wszystko, co się pojawia w ciele, stara się zwrócić naszą uwagę m.in. na sferę, która wymaga uzdrowienia lub emocje, które wciąż nie zostały dostrzeżone. W tym wypadku chodzi o miłość – w jaki sposób odbierasz miłość? Jak wyrażasz swoje emocje? Czy jesteś wybuchowy/a, czy tłumisz je w sobie i kumulujesz je w ciele? W jaki sposób chcesz kochać i być kochany/a?

To pytania, na które warto sobie teraz odpowiedzieć. 

A w jaki sposób przyciągnąć miłość i uwolnić się od niepotrzebnego balastu? Wykorzystaj do tego energię żywiołów ognia i wody. W piątkowy wieczór zapal zieloną świecę lub ognisko, jeżeli masz taką możliwość, zapal kadzidło z białej szałwii, bylicę lub lawendę, możesz także położyć obok kwiat paproci. Weź kawałek białego papieru i zapisz na nim wszystkie emocje, które się w Tobie nagromadziły. Pisz, aż poczujesz, że wszystkie zostały przelane na papier. Następnie spal je w płomieniu świecy. Potem zamknij oczy, oddychaj głęboko i spróbuj zobaczyć swoje serce. Jak wygląda? Rozświetl je zielonym światłem i zobacz, jak przepełnia Cię miłością. Jesteś kochany/a. Jesteś ważny/a. Jesteś kochany/a. Już jesteś miłością, której szukasz. Uwierz, że wszystko to, czego pragniesz i co jest zgodne z Twoją Duszą, przyjdzie do Ciebie. 

Następnie weź szklankę wody i wyszeptaj do niej słowa: „Napełnij mnie tym, czego potrzebuję…” i wypowiedz, co pragniesz przyciągnąć: miłość, obfitość, zaufanie, wiarę, szacunek. Czym tylko pragniesz napełnić swoje serce. Wypij wodę powoli. 

Ten tydzień obfituje w niezwykłe energie. Obserwuj, co się w Tobie pojawia. Spędzaj czas na łonie natury. Słuchaj potrzeb swojego ciała. Słuchaj swojej intuicji. Bo jesteś ważny/a. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: