Czy miłość można wyliczyć?

Antropolog, psycholog, seksuolog + poszukiwacze prawdziwej miłości. Dziesiątki badań, sprawdzanie asymetrii ciała, testy głosu, zapachu, godziny rozmów… Wszystko po to, żeby spośród kilkudziesięciu kobiet i mężczyzn dobrać pary najlepiej rokujące na przyszłość. Oczywiście wspólną przyszłość. „Ślub od pierwszego wejrzenia” to program, w którym miłość postanowiono ograniczyć do nauki. Jednak, jak się okazało, z trzech wybranych par tylko jedna – po miesiącu wspólnego życia – postanowiła próbować żyć dalej, choć nie bez konfliktów. Dlaczego tak dobrze rokujące pary – podobne fizycznie, intelektualnie i emocjonalnie – nie potrafią się dogadać?

Przypuśćmy, że do tych wszystkich badań naukowych dodano by jeszcze numerologię karmiczną. Wibracje są idealne. Partnerzy pięknie się uzupełniają, charakterologicznie są zgodni, a w kodzie karmicznym i życiowym mają niewiele odpracowań. Rozpoczynają więc związek, ale… coś nie idzie. Tak po prostu. Może było zbyt łatwo?

Sprawdzałam kiedyś dopasowanie partnerskie moich dziadków. Fizycznie nie byli zbyt dopasowani. Wykształcenie mieli zupełnie różne. Numerologicznie też było nie najlepiej (tak na szkolną „trójkę”). Nie znam jednak bardziej kochających się i dbających o siebie ludzi. I zawsze tak było.

Dlaczego wszelkie badania, jeżeli chodzi o miłość, zawodzą? Bo miłość po prostu jest. Nie da się jej zbadać czy wyliczyć. Jeżeli dwoje ludzi chcą ze sobą być, to niezależnie od tego, jakie wibracje będą im przyświecać, jakie trudności i konflikty na nich czyhają, niezależnie od dopasowania fizycznego czy intelektualnego, oni i tak będą razem. A trudności mogą ich tylko wzmocnić.

Numerologia czy testy osobowości to tylko narzędzia, które mogą pomóc w zrozumieniu partnera, czy w przepracowaniu trudnych momentów w związku. Jednak prawdziwej miłości nie da się ograniczyć do kilku obliczeń i z dokładnością do ułamka powiedzieć, że ten związek przetrwa przez całe życie czy też rozpadnie się po kilku miesiącach. Miłości się nie da zrozumieć. Trzeba ją po prostu poczuć.

Przeczytaj także: Oblicz wspólną drogę życiową i zobacz, jak mogą układać się Wasze relacje

One thought on “Czy miłość można wyliczyć?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: