Nów Księżyca w Koziorożcu

Choć wydaje się, że postanowienia noworoczne już powinny zostać poczynione, to właśnie w najbliższy nów Księżyca w Koziorożcu (13.01.2021) może ułatwić to zadanie i pomóc wyznaczyć sobie cele na kolejny rok. Koziorożec to dyscyplina, upór, dążenie do celu, motywacja do działania i praca nad tym, żeby wciąż się rozwijać. 

Idzie nowe, ale żeby się zrealizowało, musimy sprecyzować, jakie mamy cele, a potem zadziałać (energetycznie, fizycznie, mentalnie i duchowo), żeby cel się wykonały. Co najważniejsze, nie chodzi o to, żeby zapracowywać się do granic wytrzymałości i mieć poczucie, że mimo wyznaczenia celu, nie posunęliśmy się wystarczająco daleko. To frustrujące. Jednak wyznaczając cel, możemy ustalić intencję i wkładać energię miłości, lekkości i dobra, by przybliżyć się do tego celu. 

Jak to zrobić? Kilka przykładów…

Jeżeli nie lubisz ćwiczeń fizycznych, ale wiesz, że są one dobre dla Twojego zdrowia, pomyśl, co poprzez te ćwiczenia chcesz przyciągnąć – np. zdrowe organy, jędrny tyłek, dostatek, nowy związek lub pracę. Ćwiczysz wtedy nie tylko po to, by być zdrowa, ale też by przyciągnąć okoliczności, które przybliżą Cię do tego, czego naprawdę pragniesz. 

Każdy posiłek lub napój dedykuj temu, czym chcesz się napełnić. Jeżeli potrzebujesz więcej odwagi, wypij ulubioną herbatę w intencji napełnienia się właśnie tą cechą, jeżeli pragniesz uczennic się w wyższą samoocenę, zjedz coś smacznego, co sprawi Ci przyjemność i poczujesz się lepiej (nie musi to być wcale czekolada – każdy posiłek z intencją smakuje zupełnie inaczej ;)) 

Jeśli lubisz tworzyć, np. malować, pisać, śpiewać, rysować, tańczyć, stwórz dzieło w intencji dojścia do swojego celu. 

Możesz też kupić buty, na których napiszesz, do czego chcesz w nich dojść 😉 

Obowiązki dedykuj temu, co sprawia Ci przyjemność. Będzie łatwiej się z nimi uporać. 

A jak wykorzystać ten konkretny nów? 

  • Postaraj się odłączyć od tego, co dzieje się na zewnątrz. Wyłącz telewizor, nie scrolluj mediów, wyłącz Facebooka. Wycisz się i posłuchaj, co mówi Twoja Dusza. Co jest dla Ciebie dzisiaj najważniejsze? Zapisz to sobie. 
  • Zapisz cele i pragnienia na najbliższy rok, a potem zapal świecę w intencji spełnienia. 
  • Medytuj na łonie natury.
  • Jeżeli działasz z kryształami, to najlepszy moment na oczyszczenie ich.

Życzę cudownego nowiu ❤

HISTORIA MAGII. Jak inne kultury przepowiadały przyszłość? STAROŻYTNA GRECJA

Starożytni Grecy uważali, że Delfy (położone u podnóża góry Parnas w południowo-zachodniej Grecji) były centrum świata. Nazywali je omphalos, co oznacza „pępek”. Według mitologii Zeus wypuścił z przeciwległych krańców świata dwa białe orły. Oba spotkały się w Delfach, stąd przekonanie, że jest to dokładnie środek ziemi. 

W przeciwieństwie do innych państw, w Grecji wyrocznia była kobietą – kapłanka zwana Pythią, początkowo raz do roku w urodziny Apolla (a po wzroście popularności wyroczni także każdego kolejnego miesiąca) w świątyni poświęconej Apollowi słuchała pytań oraz odpowiadała na nie, nierzadko poetycko. Często towarzyszyli jej inni kapłani, którzy mogli także przekazywać pytania od ludu i interpretować znaki wydane przez wyrocznię. 

Zanim jednak do przepowiedni dochodziło, Pythia musiała obmyć się w świętym potoku Kastalia.Następnie musiała udać się do świątyni Apolla, gdzie w audytonie (podziemnej komorze) siadała na trójnogu w pobliżu kamienia omfalos, który – jak wierzono – był pamiątką po Apollinie.  Natomiast każdy, kto zechciał udać się do wyroczni z pytaniem o przyszłość, także musiał oczyścić się poprzez kąpiel oraz złożyć kozę w ofierze dla Apolla. 

Wyrocznie delfickie stały się na tyle popularne, że przyjeżdżali do Delf władcy i możni także z innych państw – Egiptu czy Lidii.  

Jak zostać taką kapłanką? Przede wszystkim trzeba było urodzić się w Delfach, być wstrzemięźliwą seksualnie oraz nie mieć żadnych widocznych skaz oraz niepełnosprawności. 

Nie do końca jest jasne, w jaki sposób wyrocznia otrzymywała wskazówki dla pytającego. Spekuluje się, że wchodziła w trans poprzez wdychanie etylenu, pochodzącego z uskoku tektonicznego. Jednak są relacje, które opisują Pythię jako spokojną. Nie zachowały się także żadne przepowiednie z tamtego okresu. Jasne jest jednak, że nie tylko Grecy znajdowali pociechę we wróżbach delfickich. 

Źródła:

PredictionX: Omens, Oracles & Prophecies, edx.org

https://zwiedzo-maniacy.pl/delfy

Pełnia Księżyca w Raku

Pełnia Księżyca w Raku swoją kulminację będzie miała o 30 grudnia o 4 nad ranem, ale jej wpływ będziemy odczuwać jeszcze 2-3 dni. O czym mówi ta pełnia?


Rak to przede wszystkim relacje, zwłaszcza rodzinne, i emocje, dlatego też te tematy mogą zaprzątać nasze głowy.


Jakie mam relacje z rodziną? Jakie są moje relacje z samą/samym sobą?

Jakie mam przekonania dotyczące siebie, rodziny, pieniędzy, życia?

Czy dobrze czuję się w swoim ciele?

Czy lubię siebie?

Czy czerpię przyjemność z życia?


To pytania, na które warto odpowiedzieć w najbliższym czasie. Po co? Żeby dostrzec, czy pojawiają się jakieś schematy dotyczące naszych relacji i zachowań, a jeśli tak, to jak je zmienić? Może wystarczy po prostu zauważyć, że za każdym razem, kiedy rodzina czy partner/ka robi to, co jest denerwujące, zachowujemy się w ten sam – schematyczny – sposób. Poprzez obserwację możemy także zmienić ten schemat i zacząć reagować inaczej, bo może tylko o to chodzi. Może też to, w jaki sposób żyjemy, nie do końca nas satysfakcjonuje, a żeby cokolwiek zmienić, warto spojrzeć do innych źródeł niż dotąd? Może pojawi się nowy kurs, film na YouTubie lub artykuł w internecie, który zmieni nasze postrzeganie.

Od 21 grudnia żyjemy na Nowej Ziemi i mamy coraz większy wpływ na naszą rzeczywistość. To, co myślimy/ czujemy/mówimy/robimy koreluje z tym, jak wygląda nasza codzienność. Materializacja wydarzeń przychodzi szybciej niż dotychczas. Dlatego też warto przyjrzeć się relacji ze swoim ciałem, umysłem i duszą oraz zastanowić się, jak je poprawić, żeby po prostu żyło nam się lepiej.

Sama pełnia może przynieść pewną nerwowość, nadmierną emocjonalność, być może też nadreaktywność. Ciało może rwać się do tego, by coś zdziałać, zrobić coś nowego. Dlatego też warto dzisiaj być dla siebie wyrozumiałą/ym i pozwolić emocjom wypłynąć (oczywiście warto ukierunkować je na coś, a nie na kogoś), ponieważ każda z nich mówi coś o nas. Pokazuje, co jeszcze powinno zostać w nas uzdrowione, utulone, ukochane.

Jak więc wykorzystać tę pełnię, poza odpowiedzeniem sobie na powyższe pytania?

– Wyrzuć z siebie wszystko to, co Ci ciąży. Krzycz (w poduszkę), pisz, skacz, płacz, tup, jeśli potrzebujesz. Wejdź w nowy cykl księżycowy bez zbędnego balastu emocjonalnego.

– Otul się kocykiem, zrób ulubioną kawę/herbatę/czekoladę, zapal świeczkę i ukochaj się. Potraktuj siebie tak, jak potraktowałaby Cię osoba, która kocha Cię najbardziej na świecie.

– Poszukaj nowych możliwości. Może znajdziesz ciekawy kurs, hobby, książkę lub film, który Cię zainspiruje do nowego działania.

– Pomyśl, jak zmienić schematy zachowań, które Ci nie służą. Co możesz zrobić, żeby się to nie powtarzało?

– Bądź wyrozumiała/y dla innych. Jeżeli bliscy Cię ranią, otocz siebie różowym światłem ochronnym i wyślij z pola serca miłość w kierunku bliskiej osoby. Jeżeli myślisz, że nie potrafisz, wyobraź sobie światło, które płynie z Twojego serca do drugiego serca. Zadziała tak samo 😉


Życzę Wam pięknej pełni 🌕

Wyjątkowy i inny noworoczny horoskop anielski

W ciągu 12 miesięcy nowy rok obchodzimy kilkukrotnie, w zależności od tego, w co wierzymy. Najważniejsze są nasze urodziny, ale też mamy chiński nowy rok, gregoriański, juliański, numerologiczny itd. Jednak to ostatni dzień grudnia i pierwszy dzień stycznia skłaniają nas do największej refleksji i sprawiają, że zaczynamy robić postanowienia noworoczne. 

Przekaz od Aniołów na nowy rok brzmi: odpuść i zanurz się w ciszy. To właśnie w niej usłyszysz głos swojej duszy i rozświetlisz cały mrok. Połącz się ze swoją ciszą, odnów swoją energię, doświadcz swojej duszy, a pójdziesz dokładnie tam, gdzie powinnaś. 

Poniżej zupełnie inny niż dotychczas horoskop* dla każdej drogi życia. 

Jak obliczyć drogę życia? Kliknij tutaj>>>

DROGA ŻYCIA 1: ARCHAII WIARY

Archaii to żeńskie uzupełnienie siły Archanielskiej. Każdą informację transformują poprzez energię żeńską, taką jak opiekuńczość, troskę, delikatność, subtelność czy miłosierdzie. Dlatego też w Nowym Roku patronować Ci będzie Archanii Wiary, która nawołuje Cię do połączenia się ze swoim wnętrzem oraz siłą, która w Tobie drzemie. „Uwierz w siebie!” – mówi. A kiedy uwierzysz, zobaczysz, jak wszystkie niepotrzebne informacje i schematy odchodzą, otwierając drzwi nowym możliwościom i rozwiązaniom, których wcześniej nie dostrzegłaś. Archaii wiary obdarza Cię ochroną i wyostrza Twoją intuicję, dając Ci wiarę w to, że jeżeli chcesz, to możesz. Ale to, co musisz zrobić, to skierować się do wnętrza i zaufać, że Twoja Dusza poprowadzi Cię we właściwym kierunku. 

DROGA ŻYCIA 2: ARCHANIOŁ GABRIEL

Nadszedł czas, żeby uwolnić się od przeszłości. W tym roku możesz doświadczyć uwalniania się starych, zakorzenionych wzorców, które już Ci nie służą po to, by zrobić miejsce nowej, lepszej przyszłości. Zanim jednak przyszłość nadejdzie, trzeba poczuć się bezpiecznie i stabilnie tu i teraz. Dlatego też Archanioł Gabriel rozświetli Cię swoim białym światłem, oczyści to, co już Ci nie służy, wzmocni Twoją aurę oraz napełni spokojem, byś wiedziała, że zawsze i wszędzie jesteś chroniona, a trzymanie się starych schematów nie ma sensu, jeżeli przez nie cierpisz. Białe światło zawsze będzie Ci przyświecało.

Zadbaj o swoje ciało. To Twoja świątynia. 

DROGA ŻYCIA 3: CHERUBIN GABRIEL

Zadaniem Cherubinów jako istot anielskich jest strzeżenie Gwiazd Stałych i ich wartości oraz dawanie wiedzy. Pod ich opieką są Kroniki Akaszy z Archaniołem Razielem na czele oraz prawa świata. Cherubin Gabriel zaś pojawia się u Ciebie, by pokazać, że choć na świecie może panować chaos, może wydawać się, że wszystko jest nie tak, a Ty czuć się totalnie zagubiona, to jednak masz wpływ na swoje emocje i, poprzez swój własny umysł, możesz przetransformować to, co negatywne, chaotyczne, nieprzyjemne, w to, czego pragniesz. Masz moc wyrażania swoich emocji tak, jak tego chcesz, a tym samym kreować swoją rzeczywistość. „Przemieniam negatywne w pozytywne. Przemieniam smutek w radość. Przemieniam złość w miłość” – wypowiedz te słowa i zobacz, jaką masz moc. A potem wykreuj swoją rzeczywistość takimi słowami i emocjami, jakimi chcesz ją widzieć 🙂 

DROGA ŻYCIA 4: ANIOŁ TROSKI PEŁNEJ MIŁOŚCI

„Otwórz swoje serce. Przyjmij raz jeszcze w swoje życie promień miłości. Przypomnij sobie chwile ze swojego życia pełne miłości. Przypomnij sobie kwiecistą łąkę, pachnącą różę. Przypomnij sobie ogrzewające promienie Słońca. Wszystko jest dla Ciebie”. Ale też wszystko przemija. I tak, jak Słońce ustępuje Księżycowi, jesień latu, a smutek radości, tak i Twoje cierpienie przeminie. Niezależnie od tego, co wydarza się w Twoim życiu, zawsze jesteś otoczona miłością, troską i opieką. Dlatego w tym roku otwórz się na miłość, a doświadczysz łask, którymi obdarza Cię życie. 

DROGA ŻYCIA 5: ELOHIMY TRANQUILLUS I PAZIFIKA

Elohimy to energia zbiorowa – egregor energetyczny postaci, w które wierzono lub wierzy się do dziś. Porządkują energię i materię w Układzie Słonecznym, żeby osiągnąć ład. Oni, w przeciwieństwie do Archaii, są połączeniem energii męskich i żeńskich. I tak dla Ciebie pojawili się Tranquillus i Pazifika, którzy obdarzają Cię niezależnością i wolnością. Zastanów się, komu lub czemu służysz? Czy te wartości są zgodne z Tobą? Czy jesteś szczęśliwa? Jak często musisz iść na kompromis? Jak często słuchasz innych, zamiast siebie? Elohimy wzywają Cię do pokonania wewnętrznych lęków i rozwijania swojego wewnętrznego autorytetu. Pamiętaj, że mrok może zgubić się tylko w blasku światła. Wypełnij się światłem i ciesz się wolnością.

DROGA ŻYCIA 6: ARALIM ZAFKIEL

Aralim Zafkiel jest Aniołem Wtajemniczenia, który opiekuje się rozsądkiem i rozumem. Pokazuje, jak ukierunkować umysł na Boga i poprzez mantry, chorały, modlitwy, afirmacje i medytacje pomaga połączyć się ze Źródłem. I tak też u Ciebie zwraca uwagę, by Twój umysł stał się mostem na Twojej drodze do celu. Jakie jest Twoje nastawienie do swoich celów? Wierzysz w nie i dążysz do nich czy wciąż kreujesz problemy i przeszkody? Optymistycznie podchodzisz do wyzwań i tego, co dzieje się na zewnątrz, czy poddajesz się tej sile? Koncentrujesz się na danej sprawie czy łatwo rezygnujesz? Poprzez swoje nastawienie i sposób myślenia, tworzysz swój świat. W tym roku ustal swój cel i ukierunkuj swój umysł na osiągnięcie go. Medytuj, afirmuj, biegaj, działaj z intencją dotarcia do celu. Podpisz swoje buty (napisz na nich, do czego chcesz w nich dojść) i ruszaj z odwagą. Bo Twój cel jest na wyciągnięcie ręki. Musisz tylko zaangażować do tego Twój umysł, ciało i ducha 😉 

DROGA ŻYCIA 7: ANIOŁ KOMUNIKACJI

Ten rok będzie dla Ciebie zdecydowanie właściwy. Co to znaczy? Wszystko wydarza się we właściwym miejscu i czasie. Nie bądź więc taka poważna, nie przejmuj się, jeżeli coś nie wychodzi, bo wszystko wydarza się dla Ciebie, a nie przeciwko Tobie. Zamiast więc walczyć i wściekać się, zaufaj, że wszystko jest tak, jak ma być i nie wymuszaj wydarzeń, a zamiast tego zrób to, co sprawia Ci przyjemność. Odpuść i pozwól sobie na chwilę oddechu. Równowaga – odpoczynek i praca. Związek i czas dla siebie. Zdrowie. To wszystko jest ważne. Na wszystko znajdzie się czas. Ale przede wszystkim – lekkość. Dlatego rozmawiaj ze sobą i pytaj siebie, czego potrzebujesz. Anioł Komunikacji Ci odpowie i pozwoli Ci otrzymać to, na co jest teraz właściwy czas. 

DROGA ŻYCIA 8: TAJEMNA SIŁA NIEBIESKA

A cóż to takiego? Poza siłami anielskimi, które są znane powszechnie i służą nam wszystkim, każdy z nas ma także osobistych Aniołów, którzy się nami opiekują. I tak tez jest w Twoim przypadku. Twoi osobiści Aniołowie pokazują Ci, że są przy Tobie i wspierają Cię każdego dnia. Szanują jednak Twoją wolę i nie ingerują, jeżeli nie ma takiej potrzeby. Dlatego też, jeżeli chcesz się z nimi skontaktować lub potrzebujesz ich pomocy po prostu o tym powiedz. Zapal świecę w wybranym kolorze i wyraź to, czego potrzebujesz, a pomoc pojawi się w niedługim czasie. Jesteś wspierana, a Twoi Aniołowie są przy Tobie w każdym momencie. Dlatego też, jeżeli stworzysz postanowienia noworoczne, poproś ich o wsparcie w dążeniu do celu. 

DROGA ŻYCIA 9: HASCHMALIM ZADKIEL

Nadszedł czas, żeby zatrzymać się na chwilę w życiu i zadać sobie pytanie: dokąd zmierzasz? Życie ma dla Ciebie kilka dobrych niespodzianek w tym roku. Jesteś gotowa, żeby wziąć odpowiedzialność za swoje szczęście w życiu. Dlatego też Haschmalim Zadkiel wzywa Cię do pozostawienia wszystkich trudów i ciężarów przeszłości za sobą. Zdejmij ten plecak, nie musisz go już więcej nieść. A kiedy już go zostawisz, możesz iść dalej, pełna lekkości i szczęścia w kierunku, który sobie obierzesz. Praktykuj także bycie tu i teraz. To właśnie tutaj jesteś otwarta na wskazówki i przekazy od Aniołów, które podpowiedzą Ci, co dalej. Ale też nie żałuj kroków, które wg Ciebie były niewłaściwe. Wszystko jest właściwe. Wszystko czegoś uczy. Mapa zawiera wiele dróg i ścieżek. Każda jest właściwa, jeżeli prowadzi do celu. 

DROGA ŻYCIA 10: ANIOŁY ZIELONEGO PROMIENIA

Jesteś pobłogosławiona darem obfitości i uzdrowienia. To rok, w którym możesz doświadczyć piękna tego świata, uleczyć swoje rany i przyjąć do serca dostatek, którym obdarzają Cię Anioły Zielonego Promienia. Spędź czas na łonie natury i zauważ piękno, które Cię otacza. A jeżeli skupiasz się na braku, poproś Anioły o wsparcie i o to, by pokazali Ci inną perspektywę tego, co jest. Każdego dnia rano zaproś do swojego życia obfitość, a wieczorem zastanów się, za co jesteś wdzięczna. To zdecydowanie Twój rok 🙂 

DROGA ŻYCIA 11: ARCHAII DOBROCZYNNOŚCI

Archaii to żeńskie uzupełnienie siły Archanielskiej. Każdą informację transformują poprzez energię żeńską, taką jak opiekuńczość, troskę, delikatność, subtelność czy miłosierdzie. Dlatego też w Nowym Roku patronować Ci będzie Archanii Dobroczynności, która nawołuje Cię, byś zajęła się swoimi emocjami, relacjami, a także odkryła w sobie siłę swojego serca. Czy w Twoim sercu wciąż istnieją nieuleczone rany zadane przez Twoich partnerów/rodziców/bliskich? Zamknij oczy i poobserwuj te relacje. Co Cię dokładnie boli? Następnie przejdź przez te uczucia i zobacz, że za uczuciem samotności stoi przyjaźń i miłość, za smutkiem – radość, za żalem – współczucie, za nienawiścią – zdolność do miłości. Przeżyj te emocje w pełni, by móc uwolnić się od nich i przetransformować je w czyste, boskie światło. Kobieca siła tkwi w Tobie i pokazuje Ci, że za pomocą swojego serca możesz wszystko. Spełnienie jest na wyciągnięcie ręki. 

DROGA ŻYCIA 12: NATHANAEL

Nathanael oznacza „dar Boga”. Jest aniołem-przewodnikiem, który pracuje razem z innymi Aniołami, pomagając ludziom wkroczyć w nowy okres życia. I tak jest w Twoim przypadku. Ten rok da Ci możliwość dotarcia do wewnętrznej Prawdy, rozpuszczenia złudzeń i odczucia głębokiej wdzięczności, ponieważ ciężar, który dotychczas mogłaś nosić na swoich barkach, będzie mógł się rozpuścić. Pożegnaj się z myślami, że życie jest takie ciężkie, a Ty musisz zrobić jeszcze to, to i to. Nie musisz. Możesz zrobić coś inaczej, tak, żeby było Ci lżej. Wystarczy tylko otworzyć oczy i rozejrzeć się za nową perspektywą. Nathanael poprowadzi Cię w kierunku Twojej Prawdy i da  Ci wskazówki, co zrobić. Ten rok będzie zupełnie inny niż poprzednie. Zaufaj, że możesz zostawić przeszłość za sobą i zrobić coś w zupełnie nowy sposób. 

*Jeanne Ruland, „Świetlista siła Aniołów”

Przesilenie zimowe. Wskazówki z Kronik Akaszy

Przesilenie zimowe. Co roku w okolicy 21 grudnia świętujemy zwycięstwo światła nad ciemnością. Od tego dnia dni stają się coraz dłuższe, a my wstajemy z nadzieją i chęcią do działania. W poniedziałek (21.12.2020), poza przesileniem zimowym, mamy także niezwykłą koniunkcję Jowisza i Saturna w znaku Wodnika, która przydarza się pierwszy raz od 200 lat. Tego dnia też matryca 5D zaczyna działać w rzeczywistości wielu z nas. Więcej na ten temat pisze Sylwia Sadowska z @W przestrzeni serca oraz inne źródła, dlatego nie będę rozpisywać się o tym tutaj. Dostałam jednak kilka wskazówek z Kronik Akaszy, jak przygotować się oraz wykorzystać ten dzień w pełni 🙂 

  • Nie oczekuj niczego. Choć to wydarzenie w umysłach ludzkich projektuje się jako przełomowe i w istocie energetycznej takie jest, w rzeczywistości każdy przejdzie je na poziomie indywidualnym. Dla niektórych będzie spektakularne, dla innych w ogóle niezauważalne. Dla jednych manifestacja przyjdzie natychmiast, inni będą musieli poczekać. Choć niezwykły, to jednak pierwszy z kolejnych zwyczajnych dni, które staną się naszą rzeczywistością. Nie projektuj, nie kreuj, nie twórz niczego na temat tego dnia, bo ego może się rozczarować 😉 
  • Rozpocznij ten dzień medytacją lub afirmacją: „Otwieram się na nowe możliwości, obfitość, miłość i szczęście” lub „Szczęście płynie do mnie wartkim strumieniem”. Oczywiście możesz zastosować własną pozytywną afirmację, która przyciągnie do Ciebie spełnienie pragnień.
  • Przełóż praktyki energetyczne i fizyczne (joga, medytacja, tai-chi itd.) z wieczora na poranek.
  • Postaraj się nie przepracowywać tego dnia, a jeżeli możesz, zrezygnuj z ważnych działań. To dzień, w którym myśli, emocje, ciało i duch będą wibrowały na wyższych częstotliwościach niż te, do których byliśmy przyzwyczajeni. Mogą reagować intensywniej niż zwykle. Dlatego ważne jest to, by nie podejmować ważnych decyzji, nie odbywać kluczowych spotkań, a przede wszystkim – nie przepracowywać się. Warto natomiast poświęcić ten dzień przyjemnościom, wolności, odpoczynkowi, ozdabianiem domu, relaksującym kąpielom. Po prostu uczyń ten dzień spokojnym tak, jak tylko potrafisz. 
  • Zapal świece w każdym pomieszczeniu. Nie ma znaczenia, czy będą to świece kolorowe, zapachowe, duże czy małe, długie czy krótkie. Czy będą palić się przez godzinę, czy cały dzień. Świeca symbolizuje światło, manifestację pragnień, spełnienie marzeń i ochronę energetyczną.
  • Spędź jak najwięcej czasu w gronie osób, które Cię wspierają lub po prostu do nich zadzwoń i porozmawiaj przez chwilę. Czas z osobami, które kochamy i które nas kochają są bezcenne. 
  • Nie zdziw się, jeżeli zauważysz, że ludzie są niespokojni czy kłótliwi. Tego dnia może uwolnić się wiele emocji, dlatego bądź wyrozumiały dla innych i zachowaj spokój. Jeżeli nie musisz, nie spotykaj się z tymi, którzy mogą reagować intensywnie. A jeżeli musisz, poproś Archanioła Michaela o protekcję i ochronę oraz zwizualizuj, jak otaczasz się niebieskim światłem ochronnym. To pozwoli Ci nie wchodzić w sytuacje konfliktowe lub niewygodne. 
  • Uśmiechnij się. Jesteś piękną istotą, dla której Ziemia ma wiele darów i obfitości. Korzystaj z nich i bądź sobą 🙂 

Przesilenie zimowe. Yule. Powrót Światła.

Co pół roku doświadczamy ważnych wydarzeń na mapie nieba – przesilenia letniego oraz przesilenia zimowego*. Przesilenie letnie, czyli moment maksymalnego wychylenia osi obrotu Ziemi w kierunku Słońca, czy też po prostu najdłuższy dzień w roku to czas, kiedy w tradycji słowiańskiej obchodzono święto Księżyca – po ok. 21 czerwca zdobywał on przewagę nad Słońcem, ale zanim do tego dochodziło, ludzie bawili się i świętowali. To był czas miłości, płodności, cieszenia się, tańców oraz rytuałów ognia i wody.  Od tego momentu noce stawały się coraz dłuższe, a ludzie zbierali żniwa i przygotowywali się do zimy. Toteż w grudniu możemy najbardziej odczuwać zmęczenie, apatię, niechęć, bóle głowy, frustrację, oczekiwanie. W tym czasie możemy mierzyć się z własnym cieniem. Kiedy jest zimno i ciemno, nic nie jest tak piękne i kolorowe, jak w lecie. Ale już niedługo, 21 grudnia rozpocznie się święto Yule ( święto, które ludy germańskie obchodziły przez 12 dni) lub po prostu Przesilenie Zimowe. To czas zwycięstwa światła nad ciemnością, moment, w którym Słońce nabiera mocy, a dnie stają się coraz dłuższe. 

W dzień Przesilenia Zimowego Celtowie i ludy germańskie przyciągały dobrobyt do swoich domów i serc. Dekorowali wiecznie zielone drzewa jabłkami, orzechami i innymi dobrociami ziemi, a dla duchów drzew zostawiali pokarm, by zachęcić ich do powrotu wiosną. Wieczorem zapalali świece, by uczcić zwycięstwo światła. Dekorowali paleniska ostrokrzewiem, a na sufitach lub nad wejściem do domów wieszali jemiołę, symbol dobrobytu. Brzmi znajomo? 🙂 Święta Bożego Narodzenia, podobnie jak Yule, dają nam nadzieję i chęć do działania, choć jeszcze możemy odczuwać znużenie. 

Wraz z najdłuższą nocą w roku kończy się etap naszej przemiany.  Zmęczenie ustępuje witalności, apatia i niechęć – motywacji, frustracja – radości. Cień rozpływa się. Rozwijamy się. Każdy etap w roku jest ważny, tak jak każdy etap rozwoju człowieka nie może zostać pominięty. Dzięki temu co roku odradzamy się na nowo i wkraczamy w nowy czas z energią i chęcią do działania i wprowadzania swoich postanowień. 

21 grudnia 2020 warto uśmiechnąć się do Słońca i powitać go. Odciąć się od nadmiernych bodźców, wyciszyć się, zwrócić do swojego wnętrza, zrobić podsumowanie bieżącego roku i zrobić mapę marzeń na następny. Co ma zajaśnieć w Twoim życiu? Zaproś obfitość do swojego życia i rozwiń skrzydła. Już niedługo będzie jaśniej 😉

To także bardzo dobry czas na rytuały związane z przyciąganiem obfitości i zapraszaniem dostatku dla bliskich. W tym celu warto przygotować tyle czerwonych świec, ile mamy bliskich, podpisać każdą imieniem bliskiej osoby i zapalić wszystkie w jednym czasie z intencją zaproszenia pomyślności i szczęścia dla nich. Świece muszą wypalić się do końca. Uwaga – nie warto robić tego rytuału dla osób, dla których nasze uczucia nie są czyste i pełne miłości. Zapalając świecę z negatywnymi emocjami możemy wywołać odwrotny efekt. Kiedy pragniemy pogodzić się z kimś, warto zapalić zieloną świecę w intencji uzdrowienia relacji.

Kolejny rytuał związany z zapraszaniem obfitości to… ubranie choinki. Nawet jeżeli nie mamy tradycyjnych bombek czy choinki, warto wysuszyć w piekarniku, suszarce do owoców lub grzejniku plasterki pomarańczy i cytryn, przewiesić przez nie czerwoną lub złotą wstążeczkę i udekorować roślinki znajdujące się w domu 😉

Każde działanie wykonane z dobrą intencją przyniesie pozytywny efekt ❤

P.S. 20.12.2020 o godzinie 16:00 w Light House w Fastach (k. Białegostoku) Zielna Matka, Be The Light i Natur Zen opowiedzą więcej na temat Yule. Polecam z całego serca. Tutaj link do wydarzenia. 

Źródła:
https://akademiaducha.pl/pelnia-ksiezyca-zimowe-przzesilenie/
https://www.goddessandgreenman.co.uk/yule

Nów Księżyca w Strzelcu

Cały obecny rok skupia się na Prawdzie. Czym ona dla nas jest? Słuchać serca czy rozumu? Czy to, co podają nam media pokrywa się z rzeczywistością, a jeśli nie, to gdzie szukać rzetelności? Czy życie każdego z nas toczy się w tym samym wymiarze czy też, będąc obok siebie, możemy odczuwać wielką przepaść? 

Różne pytania przychodziły do głowy, wiele emocji targało nami, mnóstwo procesów uwalniania traum z przeszłości i nowych możliwości, które pojawiały się mimochodem, bo po prostu był na nie czas. Trudno to wszystko pojąć umysłem dlatego, że nadszedł czas, by wreszcie wsłuchać się w siebie i pozwolić uwolnić się temu, co nie służy, a w zamian przyjąć zmianę pozytywną, zgodną z pragnieniami Duszy i która da nam upragnioną wolność. W sercu człowiek zawsze jest wolny. 

Jakim życiem chcę żyć? – to pytanie na jutrzejszy nów, połączony z całkowitym zaćmieniem Słońca, niewidocznym w Polsce, ale energetycznie wpływającym na nas. Może więc jutro – jak pisze Moonset, pojawić się uczucie „zaćmienia” w głowie, ale to stan przejściowy. Warto więc tego dnia nie podejmować ważnych decyzji, tylko skupić się na wnętrzu i wsłuchaniu się w głos Duszy. 

A jak rozpoznać, że Dusza do nas mówi? Kiedy pojawia się coś w naszym polu świadomości, a na sercu robi się ciepło, lżej, a na twarzy pojawia się nieśmiały uśmiech, wtedy mamy pewność, że to jest właśnie to 😉 

Wpis wdzięczności

Święto Dziękczynienia w USA już dawno za nami, ale grudzień i czas świąt, a także zbliżający się koniec roku, to doskonała okazja do wyrażenia wdzięczności ludziom za dobro, które roztaczają. I tak też dzisiejszy wpis chciałabym poświęcić właśnie im, byście także mogli poznać te wspaniałe Dusze. Poznajcie ludzi, których cenię i ich działalności poprzez kliknięcie w wytłuszczony tekst. 

Irku, od Ciebie wszystko się zaczęło. Zacząłeś od naprawiania mojego zdrowia fizycznego, ale przede wszystkim – poprzez zrozumienie i niezwykłą intuicję – sprawiłeś, że że moje serce i umysł zaczęły otwierać się na zupełnie nową wiedzę i talenty. Dzięki Tobie weszłam na nową drogę, za co jestem Ci ogromnie wdzięczna. 

Kasiu, wspierasz mnie zawsze wtedy, kiedy tego potrzebuję – duchowo, emocjonalnie i energetycznie. Posprzątałaś wszystkie pozostałości z poprzednich wcieleń, moje rodowe przywiązania, śluby, klątwy, przyrzeczenia i niezliczone ilości karmy, a także zabezpieczyłaś mieszkanie przed złymi energiami i sprawiłaś, że czystość i dobro zawsze jest wokół mnie. Dzięki Tobie potrafię jeszcze więcej. Dziękuję. 

Emilio, od początku wierzyłaś w moje zdolności i dopingowałaś mnie w rozwoju, korzystając z mojej wiedzy i motywując do poszukiwania coraz to lepszych rozwiązań. Ja też wciąż mocno trzymam za Ciebie kciuki i jestem dumna z tego, dokąd doszłaś. Poprzez swoje doświadczenia, dałaś mi wiele nowej wiedzy i miłości i wierzę, że inni także docenią to, czym się dzielisz poprzez Emibfly. Dziękuję. 

Beatko, Ty zaufałaś mi prawie że na początku mojej drogi i wciąż tutaj jesteś. Twoje zdolności łączenia, organizacji, ale też wielka otwartość, uśmiech i matczyna energia, pełna bezwarunkowej miłości przerodziły się w Be The Light i przyciągnęły mnie w miejsce, do którego prawdopodobnie nigdy bym nie dotarła, gdybyś nie pojawiła się w moim życiu. Jestem Ci za to przeogromnie wdzięczna. 

Natalio, za to, że mogę do Ciebie zadzwonić w każdej chwili i podzielić się najbardziej dziwnym spostrzeżeniem, za Twoje zrozumienie i empatię, za Twoje serce i warsztaty z dwupunktu, za to, że cierpliwie dobierasz leki homeopatyczne dla mnie, choć niełatwa ze mnie pacjentka, nawet wtedy, kiedy jesteś zawalona pracą i innymi pacjentami, za to, że z Tobą jest naprawdę super i  za to, że po prostu jesteś – dziękuję. 

Małgosiu, dziękuję za to, że z otwartością weszłaś w projekt, który był dla Ciebie kompletną zmianą, za Twoje dobre serce, a także za zabiegi biorezonansu, które przywracają równowagę w organizmie. 

Dziękuję wszystkim osobom, które mi zaufały i które pojawiają się w moim życiu, bo każda wnosi coś wyjątkowego. Ludzie są najwyższą wartością i każdy, niezależnie od tego, w jakim momencie życia się znajdują, są po prostu piękni, kiedy świecą blaskiem swoich Dusz. 

Dziękuję także Wam za to, że czytacie ten wpis, blog, profil na Facebooku i kontaktujecie się ze mną. Jesteście wspaniali. 

Oczyszczanie ślubów z poprzednich wcieleń z Archaniołem Razielem

Człowiek w całej swojej istocie jest wielowymiarowy. Składa się m.in. z ciała, umysłu, ducha i duszy, a dusza sama w sobie nie rodzi się wraz z ciałem, tylko wstępuje w nie, kiedy postanawia spróbować swojego doświadczenia na Ziemi. Dusza nie kończy też swojego życia po śmierci, a przemierza dalej przez wymiary, gromadząc wiedzę ze wszystkich doświadczeń i wszystkich żyć. To życie nie jest więc pierwszym i być może nie ostatnim, które przeżywamy. Jednak to, co wydarzyło się w poprzednich życiach wciąż może mieć na nas wpływ w tym wcieleniu. Są to m.in. śluby wieczyste, które złożyliśmy przed sobą i/lub Bogiem, które wtedy były doświadczeniem potrzebnym, teraz zaś nie działa na naszą korzyść. Tak jest np. ze ślubami ubóstwa, czystości, celibatu, kapłaństwa, poświęcenia, kary, zachowania dziewictwa, posłuszeństwa, milczenia czy cierpienia. Kiedy żyliśmy jako kapłani, zakonnice, którzy musieli wyrzec się doczesnych uciech na rzecz Boga, niewolnicy czy żony posłuszni swoim panom czy mężom, wojskowi, którzy musieli milczeć w obawie przed konsekwencjami, śluby te wydawały się właściwe. Dzisiaj zaś mogą powodować problemy z wyrażaniem swojego zdania, w sferze finansów, seksualnej czy też możliwości bycia sobą. 

Jak więc się od nich uwolnić? Wzywając Archanioła Raziela, który opiekuje się biblioteką źródłową, w której przechowywane są wszystkie doświadczenia i wiedza wszystkich dusz – zwaną Kronikami Akaszy. On pomoże wymazać śluby, które nie mają już sensu. 

Usiądź lub połóż się w wygodnej pozycji. Weź trzy głębokie wdechy i wydechy. Wycisz swój umysł i poczuj, jak uspokaja się Twój oddech. Następnie wezwij Archanioła Raziela słowami: 

Archaniele Razielu, proszę o Twoją pomoc. Niniejszym uwalniam się od jakichkolwiek ślubów cierpienia, poświęcenia siebie, kary, śluby milczenia, posłuszeństwa, ubóstwa i celibatu. Uwalniam się od ślubów kapłańskich oraz sakramentów, które blokują osiągnięcie pełnego potencjału i szczęścia. Uwalniam się od wszystkich ślubów i przyrzeczeń, które mogłam/mogłem złożyć we wszystkich kierunkach czasu. Cofam wszelkie negatywne skutki tych ślubów teraz i na zawsze. Niechaj tak będzie. Stało się, stało się, stało. Dziękuję Ci Archaniele Razielu za pomoc i opiekę w tym procesie. 

Po wypowiedzeniu tych słów prawdopodobnie poczujesz, jak z Twojego brzucha, serca, gardła i głowy uwalnia się duży ciężar. Może boleć Cię głowa, mogą też pojawić się lekkie mdłości. To fizyczne uwolnienie ciężkości, która była w Tobie od dawna. Po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach stan ten powinien minąć. 

Jeżeli masz ochotę i chcesz wzmocnić działanie tego procesu, poproś swoimi słowami Archanioła Rafaela, żeby przybył i wsparł Cię fizycznie w tym procesie, by przejść go łagodnie i bardzo bezpiecznie. 

Możesz zapalić też fioletową i/lub zieloną świecę i pozwolić wypalić jej się do końca. 

*Pamiętaj, że jakiekolwiek długotrwałe objawy fizyczne wymagają konsultacji lekarskiej i nie są wynikiem procesu oczyszczania. 

Źródła:

Doreen Vurtue, Podręcznik Anielskiej Terapii

Pełnia Księżyca w Bliźniętach

Dawno nie było informacji na temat Księżyca, a kolejna pełnia już 30 listopada w znaku Bliźniąt. Pełnia Księżyca to czas, kiedy warto robić rytuały przyciągające to, czego pragniemy, Bliźnięta zaś odpowiadają za komunikację, słowa i myśli, dlatego też właśnie wtedy nasze słowa będą miały szczególną moc. Pora wypowiedzieć na głos swoje marzenia i zacząć urzeczywistniać je w świecie materialnym. Czas przyznać się przed sobą, kim naprawdę jestem i zapytać siebie, jak żyć w zgodzie z własnym sercem. Ale nie warto rzucać słów na wiatr 🙂 Przed wypowiadaniem pragnień warto je przekontemplować, czy jest to to, czego faktycznie pragniemy i potrzebujemy z serca, czy jest to oczekiwanie zgodne ze schematami, które mamy w głowie? Słowa mają moc, a teraz jeszcze większą, dlatego spełnić się może wszystko 😉

30 listopada mamy także częściowe zaćmienie Księżyca, które może wywołać odrobinę wewnętrznego chaosu i rozproszenia, ale to przejściowe. Nie warto jednak tego dnia podejmować ważnych decyzji, warto wypowiedzieć to, co kłębi się w nas od dawna, ale do tej pory nie mieliśmy odwagi przyznać przed samym sobą, że jest to dokładnie to, czego chcę. 

Jak więc wykorzystać energię pełni w pełni? 🙂

  • Rozbudź swoją kreatywność – twórz, wymyślaj, pisz, maluj, śpiewaj, rób to co kochasz w inny sposób niż dotychczas
  • Wypisz/wyśpiewaj/wymów/wykrzycz swoje pragnienia i zadaj sobie pytanie, co możesz zrobić, żeby się urzeczywistniły (a potem słuchaj – informacje są w Tobie)
  • Spotkaj się z osobami, z którymi dobrze się czujesz i spędźcie razem miły czas – dużo śmiechu w tych czasach się przyda 😉
  • Jeżeli czujesz się w chaosie, medytacja z czakrami (tutaj link: https://cutt.ly/jhaPDop  ) lub zajęcia jogi mogą pomóc Ci się zbalansować. A może pokolorujesz mandale? 

Życzę Wam cudownej pełni.